Udane starty judoków Żaka Kielce. Garbacz był drugi w Pucharze Polski

Sławomir Stachura
Mateusz Garbacz (z lewej) zajął w Pucharze Polski seniorów drugie miejsce.
Mateusz Garbacz (z lewej) zajął w Pucharze Polski seniorów drugie miejsce. archiwum klubu Żak
W Mysiadle koło Warszawy odbył się pierwszy w tym roku Puchar Polski Seniorów. W zawodach tych uczestniczyło dwóch zawodników Żaka - Mateusz Garbacz w wadze 73 kg i Bartłomiej Słowak w 81 kg.

Mateusz stoczył cztery pojedynki z czego trzy wygrał i jeden przegrał - w finale z zawodnikiem AZS AWF Warszawa – Szetekauri Gagą. Mateusz zdobył ostatecznie srebrny medal – mówi Małgorzata Karyś, prezes Żaka Kielce.

Nie powiodło się natomiast Bartkowi, który w pierwszej rundzie walk eliminacyjnej uległ Tomaszowi Czerniawskiemu z AZS UW Warszawa i odpadł z dalszej rywalizacji.

W Warszawie odbył się pierwszy Puchar Polski w kategorii juniorów. Wystartowało dwóch naszych reprezentantów Żaka Wiktor Mazurczak (+100 kg) i Bartłomiej Wiewióra (66 kg).
Bardzo dobrze spisał się Wiktor Mazurczak zajmując drugie miejsce Wygrał dwie walki przed czasem, a w trzeciej, finałowej przegrał z Krzysztofem Załęcznym z TKS Judo Toruń.

Z kolei Bartek Wiewióra w pierwszej walce eliminacyjnej miał wolny los, kolejne dwie walki wygrał zdecydowanie na punkty. W półfinale uległ na punkty Sebastianowi Makowskiemu z UKS Olimpia-Judo Elbląg (waza-ari). W walce o trzecie miejsce zmierzył się z
Bartoszem Pawlickim z GKS Olimpii Grudziądz.

- Bartek prowadził całą walkę na waza-ari, ale 8 sekund przed końcem regulaminowego czasu dał się rzucić na waza-ari i doszło do dogrywki. W czwartej minucie dogrywki zawodnik z Grudziądza wykonał kontratak i uzyskał punkty, wygrywając pojedynek. Bartek zajął w ostatecznie piąte miejsce w zawodach - dodała Małgorzata Karyś, która pogratulowała wszystkim zawodnikom udanych walk.
Dla zawodników Żaka zawody w Warszawie były dobrym sprawdzianem przed mistrzostwami Polski Juniorów, które w dniach 16-17 marca odbędą się w Bytomiu.