Udane starty koneckich karateków. Trener Beata Kij zadowolona [ZDJĘCIA]

dor
W ostatnim miesiącu zawodnicy Koneckiej Sekcji Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w 3 turniejach. Dwóch ogólnopolskich i jednym międzynarodowym. Udało się zdobyć w sumie 4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal. VIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Rawie Mazowieckiej - ponad 200 zawodników. - Do Rawy udaliśmy się 5-osobową ekipą. Wszyscy zawodnicy stoczyli po 3 walki, żeby dostać się na podium. Na duże wyróżnienie zasługuje najmłodszy uczestnik – Maciej Karbownik (8 lat), który zaczął treningi dopiero w tym roku, a to był jego pierwszy start. W swojej kategorii miał 10 zawodników, wszystkich wyższych i stopniem i stażem treningowym. Maćkowi udało się w pięknym stylu wygrać wszystkie 3 walki, dzięki czemu uplasował się na pierwszym miejscu. Myślę też, że zamiast jednego srebrnego medalu byłby jeszcze jeden złoty, gdyby nie to, że w jednej kategorii w finale spotkali się Kacper z Jasiem (obydwaj z mojej sekcji). Po bratobójczej walce z dogrywką, sędziowie wciąż nie mogli zdecydować i o wyniku zdecydowało ważenie. Jasiu okazał się lżejszy od Kacpra, co zadecydowało o jego zwycięstwie. Bardzo ładnie spisał się też Paweł, którego również był to pierwszy start. Niestety przegrał walkę z faworytem i zwycięzcą turnieju w swojej kategorii - opowiadała trener Beata Kij. Wyniki: złoto: Jan Przyłucki i Maciej Karbownik; srebro: Kacper Sulgostowski, brąz: Paweł Tomusiak. Nie udało się Tylko Oliwierowi Mucha, który wrócił na treningi po długiej absencji, a jego kategoria jest zawsze bardzo silnie obsadzona.IX Międzynarodowy Turniej Kobierzyce CUP – ponad 600 zawodników.- Do Kobierzyc pojechałam tylko z jedną zawodniczką. Alicja Kośka wystartowała w najstarszej kategorii. Pierwszą walkę wygrała na punkty, a walkę finałową przegrała dopiero po dogrywce nieznaczną różnicą 3:2. To też był start po dłuższej przerwie, gdyż Alę wykluczyła prawie na rok ze startów poważna kontuzja i rehabilitacja. Tym bardziej to srebro, na tak dużym turnieju jest dla nas na wagę złota - powiedziała Beata Kij, trener koneckiej sekcji Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Koronea. Ogólnopolski Turniej Karate Wszechstylowego – ponad 220 zawodników. - W turnieju wystartowały trzy osoby: Dawid Beyer, Dominik Gad oraz Kacper Sulgostowski. Dawid podobnie jak Dominik zdobył złoty medal, a Kacper niestety musiał zadowolić się srebrem. Mówię ‘zadowolić’, gdyż wala finałowa tak naprawdę się nie odbyła. Kacper w półfinale został mocno faulowany i pomimo tego, że czuł się dobrze i chciał walczyć, po konsultacji z lekarzem, wspólnie z rodzicami podjęliśmy decyzję o oddaniu walki finałowej, bo zdrowie jest najważniejsze - mówiła Beata Kij.  Dorota Kułaga
W ostatnim miesiącu zawodnicy Koneckiej Sekcji Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w 3 turniejach. Dwóch ogólnopolskich i jednym międzynarodowym. Udało się zdobyć w sumie 4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal. VIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Rawie Mazowieckiej - ponad 200 zawodników. - Do Rawy udaliśmy się 5-osobową ekipą. Wszyscy zawodnicy stoczyli po 3 walki, żeby dostać się na podium. Na duże wyróżnienie zasługuje najmłodszy uczestnik – Maciej Karbownik (8 lat), który zaczął treningi dopiero w tym roku, a to był jego pierwszy start. W swojej kategorii miał 10 zawodników, wszystkich wyższych i stopniem i stażem treningowym. Maćkowi udało się w pięknym stylu wygrać wszystkie 3 walki, dzięki czemu uplasował się na pierwszym miejscu. Myślę też, że zamiast jednego srebrnego medalu byłby jeszcze jeden złoty, gdyby nie to, że w jednej kategorii w finale spotkali się Kacper z Jasiem (obydwaj z mojej sekcji). Po bratobójczej walce z dogrywką, sędziowie wciąż nie mogli zdecydować i o wyniku zdecydowało ważenie. Jasiu okazał się lżejszy od Kacpra, co zadecydowało o jego zwycięstwie. Bardzo ładnie spisał się też Paweł, którego również był to pierwszy start. Niestety przegrał walkę z faworytem i zwycięzcą turnieju w swojej kategorii - opowiadała trener Beata Kij. Wyniki: złoto: Jan Przyłucki i Maciej Karbownik; srebro: Kacper Sulgostowski, brąz: Paweł Tomusiak. Nie udało się Tylko Oliwierowi Mucha, który wrócił na treningi po długiej absencji, a jego kategoria jest zawsze bardzo silnie obsadzona.IX Międzynarodowy Turniej Kobierzyce CUP – ponad 600 zawodników.- Do Kobierzyc pojechałam tylko z jedną zawodniczką. Alicja Kośka wystartowała w najstarszej kategorii. Pierwszą walkę wygrała na punkty, a walkę finałową przegrała dopiero po dogrywce nieznaczną różnicą 3:2. To też był start po dłuższej przerwie, gdyż Alę wykluczyła prawie na rok ze startów poważna kontuzja i rehabilitacja. Tym bardziej to srebro, na tak dużym turnieju jest dla nas na wagę złota - powiedziała Beata Kij, trener koneckiej sekcji Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Koronea. Ogólnopolski Turniej Karate Wszechstylowego – ponad 220 zawodników. - W turnieju wystartowały trzy osoby: Dawid Beyer, Dominik Gad oraz Kacper Sulgostowski. Dawid podobnie jak Dominik zdobył złoty medal, a Kacper niestety musiał zadowolić się srebrem. Mówię ‘zadowolić’, gdyż wala finałowa tak naprawdę się nie odbyła. Kacper w półfinale został mocno faulowany i pomimo tego, że czuł się dobrze i chciał walczyć, po konsultacji z lekarzem, wspólnie z rodzicami podjęliśmy decyzję o oddaniu walki finałowej, bo zdrowie jest najważniejsze - mówiła Beata Kij. Dorota Kułaga Zdjęcia Archiwum prywatne
W ostatnim miesiącu zawodnicy Koneckiej Sekcji Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w 3 turniejach. Dwóch ogólnopolskich i jednym międzynarodowym. Udało się zdobyć w sumie 4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal. VIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Rawie Mazowieckiej - ponad 200 zawodników. - Do Rawy udaliśmy się 5-osobową ekipą. Wszyscy zawodnicy stoczyli po 3 walki, żeby dostać się na podium. Na duże wyróżnienie zasługuje najmłodszy uczestnik – Maciej Karbownik (8 lat), który zaczął treningi dopiero w tym roku, a to był jego pierwszy start. W swojej kategorii miał 10 zawodników, wszystkich wyższych i stopniem i stażem treningowym. Maćkowi udało się w pięknym stylu wygrać wszystkie 3 walki, dzięki czemu uplasował się na pierwszym miejscu. Myślę też, że zamiast jednego srebrnego medalu byłby jeszcze jeden złoty, gdyby nie to, że w jednej kategorii w finale spotkali się Kacper z Jasiem (obydwaj z mojej sekcji). Po bratobójczej walce z dogrywką, sędziowie wciąż nie mogli zdecydować i o wyniku zdecydowało ważenie. Jasiu okazał się lżejszy od Kacpra, co zadecydowało o jego zwycięstwie. Bardzo ładnie spisał się też Paweł, którego również był to pierwszy start. Niestety przegrał walkę z faworytem i zwycięzcą turnieju w swojej kategorii - opowiadała trener Beata Kij. Wyniki: złoto: Jan Przyłucki i Maciej Karbownik; srebro: Kacper Sulgostowski, brąz: Paweł Tomusiak. Nie udało się Tylko Oliwierowi Mucha, który wrócił na treningi po długiej absencji, a jego kategoria jest zawsze bardzo silnie obsadzona. IX Międzynarodowy Turniej Kobierzyce CUP – ponad 600 zawodników. - Do Kobierzyc pojechałam tylko z jedną zawodniczką. Alicja Kośka wystartowała w najstarszej kategorii. Pierwszą walkę wygrała na punkty, a walkę finałową przegrała dopiero po dogrywce nieznaczną różnicą 3:2. To też był start po dłuższej przerwie, gdyż Alę wykluczyła prawie na rok ze startów poważna kontuzja i rehabilitacja. Tym bardziej to srebro, na tak dużym turnieju jest dla nas na wagę złota - powiedziała Beata Kij, trener koneckiej sekcji Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Koronea. Ogólnopolski Turniej Karate Wszechstylowego – ponad 220 zawodników. - W turnieju wystartowały trzy osoby: Dawid Beyer, Dominik Gad oraz Kacper Sulgostowski. Dawid podobnie jak Dominik zdobył złoty medal, a Kacper niestety musiał zadowolić się srebrem. Mówię ‘zadowolić’, gdyż wala finałowa tak naprawdę się nie odbyła. Kacper w półfinale został mocno faulowany i pomimo tego, że czuł się dobrze i chciał walczyć, po konsultacji z lekarzem, wspólnie z rodzicami podjęliśmy decyzję o oddaniu walki finałowej, bo zdrowie jest najważniejsze - mówiła Beata Kij.