Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Udane Święto Pieśni i Muzyki Świętokrzyskiej imienia Kazia Krawczyka i Stasia Muchy w Niegosławicach (zdjęcia)

Bartłomiej Bitner [email protected]
Na Święcie Pieśni i Muzyki Świętokrzyskiej zagrała między innymi Kapela Mirka Piaseckiego z Jędrzejowa. Jej występ był jednym z ciekawszych, a widownia nagrodziłą go wielkimi brawami.
Na Święcie Pieśni i Muzyki Świętokrzyskiej zagrała między innymi Kapela Mirka Piaseckiego z Jędrzejowa. Jej występ był jednym z ciekawszych, a widownia nagrodziłą go wielkimi brawami. Piotr Kucybała
Jeden solista i osiem kapel wystąpiło w niedzielę na święcie muzyki ludowej i folkloru w Niegosławicach, gmina Złota. Tłumnie przybyli ludzie dobrze się bawili do wykonywanych polek, walczyków czy oberków.
Święto Pieśni w Niegosławicach

Święto Pieśni w Niegosławicach

W tym roku Święto Pieśni odbyło się już po raz piąty. Przyjechał na nie jeden solista - akordeonista Waldemar Nowak - i osiem zespołów: Kapela Stefka Wyczyńskiego z Lubczy, Kapela "Działoszacy" Adama Kocerby, zespół ludowy Olbryszanie z Pełczysk, Kapela Mirka Piaseckiego z Jędrzejowa, Kapela Świętokrzyska z Bilczy, Buskowianie, Kapela Wojsława i Kapela "Ponidzie" Maćka Sobonia. Każda miała 20 minut na zaprezentowanie swoich umiejętności.

- Kapele wykonywały bardzo skoczne melodie, między innymi polki i walczyki. Można było przy nich dobrze potańczyć na tak zwanych dechach. Uważam, że taka impreza, to strzał w dziesiątkę, bo trzeba pielęgnować tradycję ludową i folklor - mówi pan Dariusz, jeden z uczestników zabawy.

Na Święto Pieśni ściągnęły prawdziwe tłumy. Bawiło się na nim ponad tysiąc osób. Zawitali także regionalni politycy, między innymi marszałek Adam Jarubas, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Mirosław Pawlak czy Tadeusz Sułek, wójt gminy Złota. Specjalnie dla nich przygotowano konkurs tańca z kimś z widowni. Tu było wiele zabawy, zwłaszcza, że z humorem taneczne popisy komentowali prowadzący Agata Jackiewicz i Adam Ochwanowski.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu PIŃCZOWSKIEGO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie