Udany występ karateków z Niekłania Wielkiego na turnieju międzynarodowym w Józefowie (ZDJĘCIA)

W hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbył się jubileuszowy, XX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Jak na jubileusz przystało w zawodach wzięła udział absolutnie rekordowa liczba 500 zawodników z 40 klubów z 13 organizacji karate kontaktowego.

Blisko stu z nich przyjechało do Józefowa z Łotwy i Rosji. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, większość walk kończyła się dogrywkami, albo efektownymi trafieniami i knockoutami. Walki odbywały się na zasadach japońskich, czyli pełno kontaktowe karate kyokushin.

Z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w Kyokushin-Karate Skarżysko-Kamienna pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego w Starachowicach wystartowało siedmioro zawodników: Dominika, Maciej i Mikołaj Garbacz, Ola i Julia Domagała, Wiktor Janus oraz Szymon Zych. Po emocjonujących walkach każdy zawodnik zdobył medal. Klub ze Skarżyska zdobył 22 medale i zajął II miejsce w klasyfikacji drużynowej.