ULKS Łączna wygrywa w ważnym meczu mimo braków kadrowych. Passa meczów bez zwycięstwa przerwana

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Mimo braku Michała Zegadły, który pauzuje za czerwoną kartkę, ULKS Łączna zagrał skutecznie Paweł Wełpa

ULKS Łączna wygrał niedzielny mecz ze spadkowiczem z A-klasy 3:1. Oba zespoły nie wystąpiły w optymalnych składach. W borykającym się z problemami kadrowymi niemal przez całą rundę ULKS-ie Łączna zabrakło m.in. pauzującego za czerwoną kartkę Michała Zegadły, najlepszego strzelca drużyny i całej ligi. Rywale z kolei przyjechali na mecz tylko w 12-sobowym składzie.

Mecz zaczął się lepiej dla gości, którzy już w 4. minucie zdobyli bramkę z karnego. Przed przerwą dwa gole zdobyli jednak gospodarze i schodzili na przerwę prowadząc 2:1. Po przerwie dołożyli trzeciego, z karnego, i wygrali mecz.

Była to pierwsza wygrania zespołu z Łącznej po trzech meczach bez zwycięstwa.

– Zagraliśmy dziś bez napastników i ostatniego stopera. Choć rywal to spadkowicz z A-klasy to z przebiegu spotkania byliśmy, uważam, lepsi i zasłużenie wygraliśmy – powiedział grający trener ULKS-u Tadeusz Żmijewski.

W następnej kolejce ULKS Łączna zgra na wyjeździe ze Skałą Tumlin.

ULKS Łączna – Top-Spin Promnik 3:1 (2:1)

Bramki dla ULKS-u: Jakub Karpiński (15., 30.), Radosław Chrapkiewicz (55. karny)

ULKS: Dygas – Żaba-Żabiński, Orzeszek, L. Kłys, Chrapkiewicz, Piasta, P. Kłys, Karpiński, Deszczka, Wójcik (46. Bałchanowski), Jabłoński (70. Żmijewski)

Ciekawie zapowiadający się mecz dwóch pozostałych drużyn powiatu skarżyskiego grających w B-klasie, czyli derby Orlicz II Suchedniów – Granat II Skarżysko-Kamienna został odwołany.

Kliknij i dowiedz się więcej: Derby Orlicz II Suchedniów - Granat II Skarżysko-Kamienna odwołane