UMKS Kielce przegrał z MOSiR Krosno (video, zdjęcia)

mat
UMKS Kielce przegrał na własnej hali z MOSiR Krosno 71:76 w siódmej kolejce I ligi koszykarzy.

Rafał Gil, trener UMKS Kielce:

- Mimo porażki, zagraliśmy najlepszy mecz w tym sezonie. Jestem dumny ze swoich graczy, że kilkakrotnie potrafili wrócić do gry i odrobić straty. Koszykówka to gra szczegółów. Dziś, w decydujących momentach wyszło większe doświadczenie graczy z Krosna, ale gołym okiem widać, że z meczu na mecz jesteśmy coraz lepszą drużyną.

UMKS Kielce - MOSiR Krosno 71:76 (15:20, 21:17, 23:24, 12:15)
UMKS:
Wróbel 15 (2x3), Kijanowski 15, Miernik 14, Busz 9 (2x3), Tokarski 6 (2x3), Makuch 6, Fąfara 4, Bacik 2.

MOSiR; Pisarczyk 22 (2x3), Salamonik 17 (1x3), Pluta 11 (2x3), Oczkowicz 14 (2x3), Łączyński 10 (10 asyst), Paul 2.

Kielczanie doznali trzeciej porażki przed własną publicznością, a piątą w sezonie. - Mimo porażki był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie - zapewniał trener UMKS, Rafał Gil.

Faktycznie, jego zespół zaprezentował spore możliwości, ale przede wszystkim pokazał kawał charakteru. Kielczanie na pięć minut przed przerwą przegrywali bowiem już 21:37. Nikt nie spodziewał się wtedy, że gospodarze będą w stanie się podnieść przy tak rutynowanym rywalu jakim była drużyna z Krosna. Tym bardziej, że atmosferę na kieleckiej ławce zepsuły dwa przewinienia techniczne z rzędu (nerwowo nie wytrzymali Damian Tokarski i Rafał Gil). Paradoksalnie trudna sytuacja tylko wzmocniła kielczan, którzy do końca pierwszej odsłony zdobyli 15 punktów z rzędu i schodząc do szatni tracili do rywali tylko jeden punkt.

Na początku trzeciej kwarty, po rzucie Marcina Wróbla odzyskali nawet prowadzenie (43:41), ale potem skuteczniejsi byli krośnianie, którzy nie pozwolili się już dogonić. Duża w tym zasługa dwójki Kamil Łączyński - Wojciech Psiarczyk. Pierwszy zdobył 10 punktów i rozdał 10 asyst, a pochodzący z Kielc Pisarczyk zanotował 22 punkty i trafił dwie kluczowe "trójki".

W innych meczach: Sokół Łańcut - Śląsk Wrocław 85:75, AZS Kutno - AZS Radex Szczecin 67:36, SKK Siedlce - Stal Ostrów Wielkopolski 64:97, Spójnia Stargard Szczeciński - Znicz Basket Pruszków 55:44, AZS Politechnika Poznań - SIDE-n Toruń 73:60, Start Lublin - Polonia Przemyśl 92:61, MKS Dąbrowa Górnicza - Astoria Bydgoszcz 87:71.

1. Śląsk 7 13 574:431
2. Dąbrowa 7 13 531:482
3. Kutno 7 12 546:448
4. Stal 7 12 568:497
5. Toruń 7 12 458:443
6. Krosno. 7 12 529:496
7. Sokół 7 11 504:505
8. Znicz 7 10 445:451