UMKS Kielce wygrywa w Piekarach. Ale było nerwowo

/MAT/
Artur Busz (z piłką) rozegrał w Piekarach znakomite zawody. Zdobył 24 punkty, cztery razy trafił z dystansu, miał także 8 zbiórek.
Po ostatniej porażce w Tarnowie, tym razem drugoligowi koszykarze UMKS Kielce wywożą z parkietu rywala komplet punktów. W Piekarach, mimo zwycięstwa ich gra znów jednak nie była idealna.

Siemaszka Piekary - UMKS Kielce 61:75 (13:20 15:15 9:22 24:18)
UMKS:
Busz 24 (4x3), Wróbel 11, Makuch 11, Fąfara 8, Bacik 8, Lewandowski 7, Kołacz 2, Kij 2, Jaworski 2, Dziura.
Siemaszka: Kasperzec 12 (1x3), Murza 10, Gruca 9, Buczek 8 (2x3), Durbas 6, Świątkowski 6, Fediuk 5, Lachowicz 3, Słowik 2, Stecko, Ćwiklik.

Goście prowadzili od początku spotkania, ale dopiero od połowy trzeciej kwarty, w której stracili zaledwie dziewięć punktów zaczęli odskakiwać rywalom. Po osiemnastu zdobytych punktach z rzędu UMKS wygrywał wtedy już 61:37.

Jeszcze na początku czwartej kwarty kielczanie utrzymywali ponad dwudziestopunktową przewagę i wydawało się, że w końcu pewnie ograją rywali. Jednak już pięć minut później z ich przewagi zostało tylko pięć "oczek". W ostatnich minutach kielczanie popełniali dużo strat, a do tego znów doszła fatalna skuteczność na linii rzutów osobistych (aż 16 pomyłek). - Ćwiczyliśmy cały tydzień rzuty osobiste, ale znowu nie przynosi to efektów. Wynik meczu nie był zagrożony, ale nie możemy pozwalać rywalowi na zdobywanie tylu punktów z rzędu - mówi trener UMKS Kielce, Rafał Gil.

Sytuacja zrobiła się na tyle nerwowa, że na dwie minuty przed końcem gospodarze przegrywali tylko 58:63. Wtedy jednak sytuację uspokoił Artur Busz, który najpierw kolejny raz przymierzył z dystansu, a potem zdobył jeszcze pięć kolejnych punktów (w całym meczu 24 "oczka).