Umowa na budowę wiaduktu w Skarżysku podpisana. Stary zostanie wyburzony

Mateusz Bolechowski
Mateusz Bolechowski
W czwartek 11 lutego w Skarżysku - Kamiennej podpisano umowę na budowę nowego wiaduktu drogowego nad torami w ciągu ulicy Piłsudskiego w Skarżysku. Mieszkańców czekają duże utrudnienia w ruchu. Stary wiadukt zostanie wyburzony. Inwestycja kosztuje 35 milionów złotych.

W czwartek 11 lutego dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Skarżysku - Kamiennej Marek Czyż i Adam Stolarz, członek zarządu spółki Trakcja podpisali umowę na budowę wiaduktu drogowego nad torowiskiem w ciągu ulicy Piłsudskiego. Będzie to kosztować 35 milionów złotych. Plac robót wykonawca przejmie w ciągu dwóch tygodni. Prace rozpoczną się od wycinki drzew i rozbiórek.

Istniejący wiadukt zostanie wyburzony, techniką cięcia i kucia. Do rozbiórki nie zostaną użyte materiały wybuchowe. Jak wyjaśnia Marek Czyż, obiekt jest w na tyle złym stanie, że jego remont jest nieopłacalny. Wyliczono, że tańsza będzie rozbiórka i wybudowanie nowego wiaduktu.

Inwestycja, która ma się zakończyć w 2022 roku spowoduje duże utrudnienia w ruchu miejskim. W pierwszym etapie zamknięta zostanie ulica Piłsudskiego, od skrzyżowania z ulicą Tysiąclecia do wiaduktu. W kolejnym wyłączona z ruchu będzie ulica Niepodległości. Największy problem będzie z komunikacją osiedla Kamienna z resztą Skarżyska. Jedyną drogą będzie przejazd ulicami Ekonomii i Legionów, z pewnością będą się tworzyły korki.

Adam Stolarz, reprezentujący firmę Trakcja zapewnił, że inwestycję obejmie specjalnym nadzorem. Podkreślił swoje związki ze Skarżyskiem - Kamienną, wcześniej pracował w Polskiej Grupie Zbrojeniowej i często odwiedzał Mesko.

Budowa wiaduktu ma na celu ułatwienie komunikacji wschodniej części miasta z zachodnią. Rozdziela je kilkusetmetrowej szerokości torowisko. Zadanie jest częścią dużego projektu przebudowy systemu komunikacji w Skarżysku, wartego 44,5 miliona złotych (dofinansowanie unijne wyniesie 36,7 miliona. Pozostałą sumę wyłożą gmina Skarżysko - Kamienna i powiat skarżyski).

W planach jest budowa wiaduktu nad torami kolejowymi z bus pasami, który połączy dzielnice Kamienna i Przydworcowe (od skrzyżowania ulic 11 Listopada i Piłsudskiego do skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Tysiąclecia). Oprócz tego gmina kupi siedem nowoczesnych, ekologicznych autobusów dla Miejskiej Komunikacji Samochodowej i zbuduje multimedialne przystanki autobusowe w miejscach o największych natężeniu ruchu. Specjalne urządzenia będą informowały nie tylko o godzinach odjazdów autobusów, ale także o ewentualnych spóźnieniach. W ramach inwestycji powstaną też ścieżki rowerowe i wypożyczalnia rowerów. Chętni będą mogli wypożyczyć je w jednym miejscu, a w innym oddać. Plan zakłada zbudowanie 5 stacji, wyposażonych w terminale z ekranem dotykowym. Kupionych zostanie 50 rowerów miejskich.

Nowe mandaty od straży miejskiej

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Sędzia Wolnej Polski

Akt oskarżenia wobec wolactwa: destabilizacja kraju, proba wprowadzenia dyktatury na wzór białoruskiej, czynienie wrogów Polsce na arenie międzynarodowej, wprowadzenie 30 nowych danin, współudział w katastrofie, tuszowanie przestępstw swoich działaczy wolskich,bezprawne ściganie aresztowania i zastraszanie obywateli polskich, kradzieże publicznych, niszczenie państwa Polskiego i próba zamiany na Robotniczo chłopska wolske socjalistyczna pokropiona, celebracja głupoty, chamstwu i ciemnoty....akt oskarżenia liczy 100 stron.

Wyrok :

W imieniu Demokratycznej Rzeczypospolitej Polskie rządu podziemia, skazujemy was naród wolski na :

1. Przedstawicieli na śmierć przez powieszenie i nabicie na pale przy najważniejszych drogach w Polsce, jako przestroga dla narodu Wolskiego, mienie przechodzi w posiadanie Polski.

2. Drugorzędnych działaczy, repolonizacje mienia zagrabionego Państwu Polskiemu, sterylizacja całej rodziny i wypedzenie z Rzeczpospolitej Polskiej w ciągu 24 h pod groźbą rozstrzelania.

3. Osoby wspierające, obowiązkowe noszenie naszywek na prawym ramieniu z napisem nam się należało, sterylizacja i przebywanie w wyznaczonych miastach, bez możliwości ich opuszczenia pod groźbą rozstezelnia. Jednocześnie będziecie zobowiązani pracować w przyległych zakładach dla dobra Rzeczypospolitej, wartość wytworzonych przez was dóbr musi być równa badź większą 500 zł dziennie po średnich cenach w danym roku wytworzonego dobra, nie wyrobienie normy dzienniej spowoduje w pierwszej kolejności chłostę z 10 batów na głowę plecy, w przypadku powtórzenia, śmierć przez z ostrzelanie.

K
Kat

Tam by można wolactwo wiecie żeby dyndali, ten problem będzie trzeba kiedyś rozwiązać.

Dodaj ogłoszenie