Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach prawie jak...

  Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach prawie jak Uniwersytet Jagielloński

  /pawie/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach prawie jak Uniwersytet Jagielloński
  Uniwerystet Jana Kochanowskiego w Kielcach o krok od wstąpienia do grona takich uczelni jak Uniwersytet Jagielloński czy Warszawski. Kielecka uczelnia może doktoryzować na 10 kierunkach. W planach jest uruchomienie kierunku lekarskiego.
  Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach prawie jak Uniwersytet Jagielloński
  Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów jednomyślnie zaakceptowała dwa wnioski kieleckiej uczelni o przyznanie uprawnień do nadawania tytułu doktora na kolejnych kierunkach: chemii oraz nauk o zdrowiu. Oznacza to, że UJK posiada prawo do doktoryzowania aż na 10 kierunkach! - Jesteśmy o krok przed przekształceniem w uniwersytet klasyczny - mówi z zadowoleniem Ryszard Biskup, rzecznik prasowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
  Aby zrzucić szyld uniwersytetu przymiotnikowego, nasza uczelnia musi zdobyć prawo do doktoryzowania jeszcze tylko na dwóch kierunkach. Wtedy będzie na równi z największymi i najstarszymi szkołami wyższymi w Polsce.

  Dynamiczny rozwój zaostrza apetyt władz uczelni. W planach jest uruchomienie kierunku lekarskiego na Wydziale Nauk o Zdrowiu. - Droga do tego daleka, ale szansa istnieje - przyznaje Biskup. Przed władzami stoi teraz zadanie zdobycia na ten cel pieniędzy. I to niemałych. - Ze względu na specyfikę kierunku potrzeba co najmniej 50 milionów złotych, bo wiąże się to z koniecznością budowy nowych obiektów dydaktycznych. Fundusze mogą pochodzić z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Zdrowia. Podejmiemy kroki, żeby te studia uruchomić. To wielka szansa dla młodzieży - podkreśla.

  Przed uniwersytetem jest także perspektywa otrzymania prawa do habilitacji na kierunku fizyka. - Nasza fizyka jest jedną z najsilniejszych w Polsce. Dowodem są badania oraz wizyty naszych profesorów w najbardziej renomowanych ośrodkach badawczych w kraju oraz w Europie - zaznacza Biskup. Obecnie UJK posiada uprawnienia do habilitacji tylko z historii.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (20)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (20) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo