Uroczysta gala w Hotelu Basztowy podsumowująca ubiegłoroczną...

  Uroczysta gala w Hotelu Basztowy podsumowująca ubiegłoroczną edycję programu Działaj Lokalnie

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przedstawicielki Sandomierskiego Szlaku Jabłkowego kupiły nową wytłaczarkę do soków, którą zaprezentowały i wykorzystały do zrobienia soków.
  1/15
  przejdź do galerii

  Przedstawicielki Sandomierskiego Szlaku Jabłkowego kupiły nową wytłaczarkę do soków, którą zaprezentowały i wykorzystały do zrobienia soków. ©Klaudia Tajs

  Promocja zdrowych soków owocowo - warzywnych, budowa placu zabaw, remont świetlicy i szkolenie z pierwszej pomocy, to tylko niektóre inicjatywy zrealizowane przez stowarzyszenia w naszym regionie w 2018. Organizacje mogły realizować się, bo dostały pieniądze z programu Działaj Lokalnie. Swoimi przedsięwzięciami uczestnicy projektu pochwalili się podczas uroczystej gali w Hotelu Basztowy, w Sandomierzu.
  Podczas spotkania pokazano zrealizowane w ubiegłym roku inicjatywy wyzwalające społeczną energię na rzecz dobra wspólnego. Aż 17 organizacji z terenu powiatu sandomierskiego otrzymało finansowe wsparcie w ramach programu Działaj Lokalnie. Pieniądze pozwoliły wybudować place zabaw, odnowić wiejskie altany, czy kupić wyciskarkę do soków, która jest wykorzystywana na plenerowych imprezach. Organizacje otrzymały łącznie 55 tysięcy złotych.
  Realizatorem programu był Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu. Konkurs odbył się w ramach Programu „Działaj Lokalnie” i miał zachęcić przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń, organizacji pozarządowych do poszukiwania atrakcyjnych sposobów opisywania własnych działań i promowania inicjatyw wspieranych w ramach Programu „Działaj Lokalnie”.

  - Konkurs służył wyłonieniu, nagrodzeniu i promowaniu najlepszych przykładów twórczego pokazywania projektów Działaj Lokalnie - powiedział Wojciech Zych, koordynator programu. - Przy podziale pieniędzy decydowało dobro mieszkańców i dobro wspólne. Jest to na tyle szeroki i przekrojowy program, że nie ma jednej dominującej rzeczy. Premiowano kulinaria, tradycje lokalne, ale jest także budowę wspólnymi siłami mieszkańców altany czy placu zabaw. Doceniono naukę, na przykład nauka programowania robotów za pomocą klocków Lego.

  Zarząd Powiatu w Sandomierzu, w ramach regrantingu przekazał dla organizacji działających na terenie powiatu do projektu 15 tysięcy złotych. Kolejne pięć tysięcy złotych dołożyła gmina Łoniów. - Dzięki współpracy powiatu sandomierskiego i Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości dziś jesteśmy na podsumowaniu tego projektu - dodał Marcin Piwnik, sandomierski starosta. - Zrodziło się wiele, ciekawych inicjatyw. Była to nasza pierwsza współpraca z ośrodkiem w tej formie i będziemy ją kontynuować.

  Podsumowanie projektu była okazją do wręczenia dyplomów oraz prezentacji uczestników. Każdy powiedział co udało mu się wykonać za otrzymaną dotację. Przedstawicielki Sandomierskiego Szlaku Jabłkowego kupiły nową wytłaczarkę do soków, którą zaprezentowały i wykorzystały do zrobienia soków. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Wyszmontowa doposażyły kuchnię, a na podsumowanie przywiozły wyśmienity jabłecznik.
  Krótkie prezentacje zakończyły rozmowy i poczęstunek.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Kulisy Świętokrzyskiej Gali Sportu

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce