Uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa Florczyka w kieleckiej katedrze zainaugurowała kampanię Pola Nadziei [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Mszy świętej w Bazylice Katedralnej w Kielcach przewodniczył biskup Marian Florczyk. Fot. Dorota Kułaga
Uroczystą mszą świętą w Bazylice Katedralnej w Kielcach zainaugurowana została kampania "Pola Nadziei 2020/2021". Eucharystii przewodniczył ksiądz biskup Marian Florczyk.

Była to msza święta koncelebrowana, razem z księdzem biskupem Marianem Florczykiem modlili się ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, ksiądz Adrian Bydliński, kapelan Hospicjum i ksiądz Adam Kędzierski, proboszcz parafii katedralnej.

-My wiemy, że trzeba wziąć udział w dobrych zawodach. W Bożych zawodach. I kiedy spotykamy takie miejsce jak hospicjum, kiedy możemy chociaż trochę pomóc drugiemu człowiekowi, też wiele przy tym zyskujemy. Ja sam dzięki spotkaniu z chorym człowiekiem w hospicjum wiem, że są w życiu sprawy dużo trudniejsze, poważniejsze. I wtedy człowiek dystansuje się do tego, co wydawałoby się wcześniej trudne - mówił w czasie homilii ksiądz Adrian Bydliński.

Po mszy świętej uczestniczące w niej osoby udały się do Hospicjum imienia Świętej Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, gdzie wzięły udział we wspólnym sadzeniu cebulek żonkili. - Wierzymy, że jak co roku akcja Pola Nadziei spotka się z dużym odzewem, a żonkile posadzone jesienią zakwitną również w ludzkich sercach jako symbol troski o godne warunki życia i umierania - powiedział ksiądz Krzysztof Banasik.

W ramach kampanii przewidziane są działania mające na celu szerzenie idei hospicyjnej, spotkania edukacyjne, żonkilowe kwesty, wydarzenia kulturalne oraz podsumowanie akcji podczas uroczystej Gali Pola Nadziej 2020/2021. Jednym z patronów medialnych tego wydarzenia tradycyjnie jest "Echo Dnia".

Wideo

Dodaj ogłoszenie