Uroczysta msza święta w Bazylice Katedralnej w Kielcach w siódmą rocznicę ingresu biskupa Jana Piotrowskiego [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Udostępnij:
W poniedziałek przypada siódma rocznica ingresu biskupa Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej okazji odprawiona została uroczysta msza święta w kieleckiej katedrze.

W uroczystej mszy świętej, oprócz biskupa Jana Piotrowskiego, uczestniczyli też między innymi biskupi pomocniczy Marian Florczyk i Andrzej Kaleta, spora grupa księży oraz senator Krzysztof Słoń, poseł Krzysztof Lipiec i wojewoda Zbigniew Koniusz.

-Ksiądz biskup ostatnio kilka razy zwracał uwagę na to, że według prawa zapisanego w Kodeksie Prawa Kanonicznego jest to mniej więcej półmetek Jego posługiwania pośród nas. Chcemy więc życzyć, żeby kolejne siedem lat posługiwania biskupa Jana Piotrowskiego w diecezji kieleckiej było jeszcze bardziej obfite i naznaczone kolejnymi odkryciami bogactwa wiary i kultury ludzi żyjących blisko Świętego Krzyża - mówił w czasie homilii ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej,

-Pozostajemy w nieustannej nadziei, że budowanie Królestwa Bożego w diecezji kieleckiej już się dokonuje i z naszym udziałem może znacząco postąpić do przodu. Zapraszając więc wszystkich zgromadzonych, abyśmy z nadzieją i płomiennym sercem wkroczyli w kolejny rok posługi Bogu i Kościołowi, pragnę powtórzyć za prorokiem Izajaszem: "Chodźcie domu Jakuba, chodźcie Kościele kielecki, postępujmy w światłości Pana - dodał ksiądz Stanisław Słowik.

Przypomnijmy, że ingres biskupa Jana Piotrowskiego odbył się 29 listopada 2014 roku. Uczestniczyło w nim ponad 2 tysiące osób, w tym 39 biskupów i arcybiskupów oraz ponad 500 kapłanów z diecezji kieleckiej i tarnowskiej. Uroczystą mszę świętą koncelebrowali nuncjusz apostolski, arcybiskup Celestino Migliore i prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak. Dewizą biskupa ordynariusza Jana Piotrowskiego stały się słowa „In Caritate Evangelium prædicare”, czyli "W miłości głosić Ewangelię".

W Puszczy Białowieskiej utonęło 21 żubrów

Wideo

Dodaj ogłoszenie