Uroczyste otwarcie nowej sali treningowej Akademii Muay Thai w Kielcach. Byli prezydent Wenta i inni zaproszeni goście [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Prezydent Kielc Bogdan Wenta na uroczystym otwarciu nowej sali treningowej Akademii Muay Thai w Kielcach. Fot. Dorota Kułaga
Akademia Muay Thai Kielce ma nową siedzibę. Jej uroczyste otwarcie odbyło się we wtorek z udziałem prezydenta Kielc Bogdana Wenty i zaproszonych gości.

W trakcie uroczystego otwarcia, które poprowadził Maciej Barański, współzałożyciel akademii, została zaprezentowana nowa sala treningowa przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego 53. Była krótka prezentacja, przedstawiająca jak doszło do przeprowadzki do tej siedziby, której wyremontowanie i przygotowanie wymagało kilka tygodni pracy. Nie zabrakło pokazowych walk muay thai, czyli boksu tajskiego z udziałem trenera Bartłomieja Miniszewskiego i jego podopiecznych. Było też podziękowanie dla sponsorów i tych, dzięki którym ta sala powstała.

- Od początku byłem przekonany, że takie miejsce dla Was jest potrzebne, żebyście mogli tu realizować swoje pasje. Boks tajski to pewne zasady walki, ale to również pewna forma życia. Dlaczego to jest przydatne? Widzimy tu młode osoby. Sport uczy charakteru, dyscypliny, kontroli, panowania nad sobą, szacunku dla drugiej osoby. Życzę, żebyście wytrwali w tych treningach, odnosili sukcesy, żeby to miejsce przyciągało jeszcze więcej osób i żeby to był Wasz drugi dom - powiedział Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

W Akademii Muay Thai Kielce trenuja głównie osoby z Kielc, ale są też z Jędrzejowa, Włoszczowy i powiatu kieleckiego, między innymi z Łopuszna.

Wideo

Dodaj ogłoszenie