Uszkodzony most w Woli Jachowej na drodze 74 do rozbiórki

  Uszkodzony most w Woli Jachowej na drodze 74 do rozbiórki

  Paweł WIĘCEK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uszkodzony most w Woli Jachowej na drodze 74 do rozbiórki
  Fatalna wiadomość dla kierowców podróżujących drogą krajową numer 74 z Kielc w kierunku Lublina i Rzeszowa. Po wstępnej ocenie stanu technicznego uszkodzonego mostu w Woli Jachowej, gmina Górno, drogowcy nie wykluczają rozbiórki starej i budowy nowej konstrukcji.
  Uszkodzony most w Woli Jachowej na drodze 74 do rozbiórki
  To oznacza, że 20-kilometrowy odcinek trasy będzie zamknięty co najmniej przez kilka jeśli nie kilkanaście miesięcy.

  Fragment trasy krajowej numer 74 między Wolą Jachową a Łagowem wyłączono z ruchu w piątek przed południem. Decyzja zapadła po tym, jak wezbrane wody rzeki Kakonianka poważnie uszkodziły most w Woli Jachowej. Drogowcy wyznaczyli objazdy. Dla jadących w stronę od Kielc do Opatowa - drogą wojewódzką numer 753 przez Nową Słupię, a następnie drogą wojewódzką numer 756 do Łagowa. Od Opatowa do Kielc objazd poprowadzono tą samą trasą w odwrotnym kierunku. W sumie kierowcy nadkładają obecnie około 10 kilometrów.

  I to nieprędko się zmieni. - Po wstępnej ocenie nie wykluczamy, że konieczna będzie całkowita przebudowa mostu, a nie tylko remont. Okazało się, że konstrukcja osiada, mimo że na moście nie ma ruchu kołowego. Ekspertyzy będą kontynuowane, gdy opadnie woda w rzece - wyjaśnia Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak podkreśla, konkretne decyzje zapadną w najbliższym czasie, ponieważ budowa nowego mostu wiąże się z przeprowadzeniem specjalistycznych badań gruntu, wykonaniem projektu i ogłoszeniem przetargu. W związku z tym sama przebudowa mogłaby rozpocząć się w przyszłym roku.

  - Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości, jaką niesie za sobą zamknięcie obciążonej ruchem drogi 74, dlatego postaramy się maksymalnie, ale w miarę możliwości skrócić okres obowiązywania objazdu. Nie będzie łatwo, bo chodzi o przebudowę całej konstrukcji mostowej. Dlatego rozważamy także budowę mostu objazdowego. Taki obiekt mógłby powstać w tym roku - dodaje Małgorzata Pawelec.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (17)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (17) forum.echodnia.eu

  Podniebna gmina Łopuszno [WIDEO, ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018