Victoria 2015 Skalbmierz zagra w derbach po kolejne 3 punkty

Damian Wiśniewski
archiwum klubu
Będąca coraz bliżej awansu do klasy okręgowej Victoria 2015 Skalbmierz w najbliższej kolejce zmierzy się w derbowym meczu z Nidzicą Dobiesławice.

W ostatniej kolejce podopieczni Łukasza Łakoty zagrali z Zielenią Żelisławice. Pokonali tego przeciwnika 2:1.

Gole dla drużyny ze Skalbmierza strzelali Kamil Wiącek w 24. oraz Kamil Olesiński w 30. minucie gry.

- Trudny mecz dla nas. W pierwszej połowie wypracowaliśmy sobie przewagę, a potem po przerwie zrobiło się trochę nerwowo, gdy rywal strzelił bramkę kontaktową. Mecz był wyrównany, ale ze wskazaniem na nas, co pokazał też wynik. Zieleń to dobry, trudny przeciwnik - powiedział nam po tym spotkaniu Łukasz Łakota, grający trener Victorii.

W całej rundzie wiosennej zespół przez niego prowadzony tylko raz stracił punkty, kiedy zremisował na wyjeździe z GKS Kluczewsko 3:3.

Pozostałe spotkania wygrywał, ale często odbywało się to różnicą jednego gola. Oprócz Zieleni Żelisławice z ostatniego tygodnia, tak samo było z LKS-em Bolmin (2:1), a także z Wisłą Nowy Korczyn (1:0).

Nidzica Dobiesławice dobrze radzi sobie w 2019 roku. Wygrała trzy ostatnie mecze z rzędu, odskoczyła od strefy spadkowej i na pewno nie będzie dla Victorii łatwym przeciwnikiem. Pierwszy ich mecz zakończył się zresztą podziałem punktów.

W razie zwycięstwa Victoria może odskoczyć rywalom już na odległość dziewięciu punktów. Z klasy A do klasy okręgowej awansuje tylko najlepszy zespół, a w tej chwili strata drugiej Wisły Nowy Korczyn do lidera wynosi sześć punktów. Kolejny zespół, Nida Sobków, traci już osiem oczek. Do zakończeniu sezonu pozostało już tylko pięć kolejek.

Ewentualny awans do szóstej klasy rozgrywkowej byłby drugim z rzędu dla ekipy ze Skalbmierza. W ubiegłym sezonie grała ona jeszcze na poziomie klasy B.

Mecz z Nidzicą odbędzie się w tę niedzielę w Skalbmierzy. Początek spotkania o godzinie 11.