Vive II wygrało z Wybickim, porażka Tężni w Busku. Grała druga liga piłkarzy ręcznych. 10-11.12.2022. Sprawdź wyniki i tabelę

W ten weekend odbywają się mecze drugiej ligi piłkarzy ręcznych.
W ten weekend odbywają się mecze drugiej ligi piłkarzy ręcznych. Kamil Bielaszewski
W weekend 10-11.12.2022 odbyła się kolejna seria spotkań w śląskiej grupie drugiej ligi piłkarzy ręcznych. W sobotę w Kielcach, w derbowym pojedynku UKS SMS Wybicki wyraźnie przegrał z Vive II. W Busku miejscowa Tężnia przegrała z UKS 31 Rokitnica Zabrze. W tej kolejce pauzowała SMS ZPRP III Kielce.

W weekend 10-11.12.2022 grała druga liga szczypiornistów

Tężnia Busko-Zdrój - UKS 31 Rokitnica Zabrze 23:26 (13:13)
Tężnia: Jastrząb, Smagór - Szemraj, Zawarczyński 4 (2), Szustak 1, Wenda, Trutkowski 1, Kwieciński 5, Maj 3, Wojciechowski 3, Mazur 4, Czaja, D. Kubisztal 2.
Dość niespodziewana porażka drużyny z Buska. W pierwszej połowie niemal cały czas prowadzili goście, na początku drugiej na 14:13 wyszli gospodarze, ale w 36 minucie przegrywali oni 15:18. Potem nastąpił najlepszy moment gry Tężni, która w 49 minucie wyszła na 22:21. Niestety, w końcówce nasi szczypiorniści zagrali nieskutecznie.

UKS SMS Wybicki Kielce - Vive II Kielce 28:39 (14:18)
Wybicki: Wotliński, Stec - Bernacki 2, Pawlikowski 1, Pieńkus 1, Dziedzic, Majcher 2, Maciejek 2, Ciszek, Dawid Walaszczyk 6, Ciołak 6 (1), Wieliczko 1, Wacek 2, Daniel Walaszczyk 2, Jakimiec 3, Krupa.
Vive II: Błażejewski 1, Biela - J. Pinda 11 (2), Augustowski, Michalczyk 1, Barucha 7, Winiarski 1, Sęk 1, Osman 7 (1), Włodarski 1, Pakaszewski 1, Walczyński, Rataj 1, Lubczyński 7 (1).
Mecz był wyrównany do 20 minuty, kiedy Wybicki przegrywał tylko 10:11. Od tego momentu młodzież zaczęła budować przewagę, w 48 minucie było już 20:32.

Stal Mielec - MKS Ustroń 31:44 (14:21)
Jedynka Myślenice - AZS AGH II Kraków 24:25 (11:12)
Grunwald Ruda Śl. - Hutnik Kraków 30:19 (15:11)
SPR Górnik Zabrze - MOSiR Bochnia 36:27 (15:16)