Vive Targi Kielce rozbiło swojego rywala z grupy Ligi Mistrzów

/PK/
Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce wygrali rozgrywany w niemieckich Luebbecke i Minden turniej Spielothek Cup 2013. W finale wysoko pokonali francuską Dunkierkę, z którą wkrótce zmierzą się w grupie Ligi Mistrzów. To już drugi, po Galeria Echo Kielce Cup, turniej wygrany przez kielecką drużynę w tym okresie przygotowawczym. Za zwycięstwo w Niemczech kielczanie dostali czek na 2 tysiące euro.

Pierwszego dnia turnieju mecze rozgrywane były w nietypowej formule - w formie jednego, 30-minutowego spotkania. Drużyna trenera Bogdana Wenty wygrała z drugoligowym niemieckim Eintrachtem Hildesheim 20:19 i pokonała niemieckiego pierwszoligowca, GWD Minden 19:18, zajmując pierwsze miejsce w grupie.

ŚWIETNY SZMAL...

W finale kielczanie zagrali już w tradycyjnym czasie, dwa razy po 30 minut. W pierwszej połowie meczu z Dunkierką świetnie bronił Sławomir Szmal, który miał 60-procentową skuteczność. Dunkierka grała niewygodną, podwyższoną obroną, z którą jednak kielczanie bardzo dobrze sobie radzili.

..SKUTECZNY "KOLA"

W drugiej połowie przewaga mistrzów Polski była jeszcze wyraźniejsza i skończyło się na 11-bramkowej wygranej naszego zespołu, a jego najskuteczniejszym strzelcem był Karol Bielecki. "Kola" zdobył 8 bramek, oddając 9 rzutów, z dobrej strony w ataku pokazał się również Grzegorz Tkaczyk. We wszystkich turniejowych meczach mocnym punktem obrony był nowy nabytek kieleckiego klubu, Hiszpan Julen Aginagalde.

Vive Targi Kielce gra w Niemczech bez dwóch kontuzjowanych rozgrywających - Michała Jureckiego i Piotra Chrapkowskiego.

W ŚRODĘ SPARING

Do wtorku nasz zespół będzie przebywał w małej miejscowości w pobliżu Luebbecke. W niedzielę była odnowa biologiczna, w poniedziałek nasz zespół będzie trenował w siłowni i w hali, we wtorek dwa razy w hali. W środę wyjazd do Hannoweru, gdzie mistrz Polski rozegra sparing z zespołem Hannower-Burgdorf, a w weekend zagra w kolejnym turnieju, Sparkassen-Ulm Cup 2013 w niemieckim Ehingen. W sobotę zespół z Kielc zmierzy się w grupie z chorwacką Croatią Osiguranje Zagrzeb (godz. 14.55) i węgierskim MKB Veszprem (19.05), a w niedzielę, zagra o miejsce z zespołem z drugiej grupy, francuskim Paris Saint-Germain Handball, niemieckim Fuechse Berlin lub szwajcarskim Wackerem Thun. Wszystkie mecze turnieju będą rozgrywane systemem dwa razy po 30 minut.
Vive Targi Kielce - Dunkierka HB 31:20 (13:8).

Najwięcej bramek dla Vive Targi Kielce: Karol Bielecki 8, Grzegorz Tkaczyk 5, Ivan Cupić 4 (2).

Inne wyniki, o trzecie miejsce: Eintracht Hildesheim - TV Emsdetten 33:27, o piąte miejsce: TuS N-Lubbecke - GWD Minden 24:22.