VIve Targi Kielce - Wisła Płock 26:22. Klasa Kasy, spryt Zorro (video, zdjęcia)

Paweł KOTWICA [email protected], /KAR/, /dor/
Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock 26:22
Nie było łatwo, ale piłkarze ręczni Vive Targi Kielce pokonali Orlen Wisłę Płock 26:22 i zapewnili sobie pierwsze miejsce przed fazą play off

Uros Zorman, Vive Targi Kielce:

- To nie był nasz najlepszy mecz, ale najważniejsze, że wygraliśmy. To bardzo ważne psychologicznie zwycięstwo przed play offami. Jak zwykle bardzo pomogli nam kibice, którym dziękujemy.

VIve Targi Kielce - Orlen Wisła Płock 26:22. Zobacz zapis relacji live

Vive Targi Kielce w zaległym meczu PGNiG Superligi pokonało mistrza Polski, Orlen Wisłę Płock, ale po twardym, niełatwym boju. Kielczanie mają już osiem punktów przewagi nad płocczanami i na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapewnili sobie pierwsze miejsce przed fazą play off.

Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock 26:22 (14:13)

Vive Targi Kielce: Szmal (21) - Tomczak 1, Jachlewski 1 - Jurecki 2 - Tkaczyk 3, Zorman 2 - Buntić 4, Zaremba, Jurasik 3 - Kuchczyński 3, Olafsson 2 - Musa, Stojković 5 (3), Grabarczyk.

Orlen Wisła Płock: Wichary (14), Seier - Wiśniewski 3, Olsen - Kubisztal 4 (1), Twardo, Chrapkowski, Zołoteńko - Eklemović 2, Dobelsek - Kavas 4, Paczkowski - Spanne 3 - Toromanović 4, Kwiatkowski, Syprzak 2 (2).

Karne. Vive Targi Kielce: 3/3. Orlen Wisła Płock: 2/3 (Syprzak trafił w słupek). Kary. Vive Targi Kielce: 8 minut (Buntić 4, Jureecki, Jurasik po 2). Orlen Wisła Płock: 10 minut (Twardo, Spanne po 4, Toromanović 2).

Sędziowali: A. Rajkiewicz, J. Tarczykowski (Szczecin). Widzów: 4000.'

Przebieg: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 8:7, 8:9, 11:9, 11:10, 13:10, 13:12, 14:12, 14:13 - 16:13, 16:15, 20:15, 20:16, 21:16, 21:17, 22:17, 22:18, 24:18, 24:22, 26:22.

Mecz miał stawkę praktycznie tylko prestiżową, ale oba zespoły od pierwszej akcji, jak to w świętych wojnach, walczyły na całego.

LUZ I SPIĘCIE

Kielczanie, faworyci tego spotkania, w części wyszli na boisko jakby zbyt rozluźnieni, inni byli spięci, jakby przemotywowani. W tej drugiej grupie był Michał Jurecki, prezentujący ostatnio wyborną formę. "Dzidziuś" zaczął od bramki, ale potem zbytnio roznosiła go energia. Wytrzepał z kotar za bramkami ostatni, kilkuletni kurz i na lewym rozegraniu musiał stanąć Grzegorz Tkaczyk, a na środku rozegrania Uros Zorman. Spore problemy naszej obronie sprawiał silny kołowy Mohamed Toromanović. W świetnej formie byli obaj bramkarze, Marcin Wichary z Płocka i Sławomir Szmal z Kielc, który tym razem wyszedł do gry jako pierwszy. W pierwszej połowie prowadzenie kilka razy zmieniało właściciela, a świetne akcje oba zespoły przeplatały błędami. Vive Targi Kielce mogło odskoczyć w końcówce - w 26 minucie prowadziło 13:10, ale potem nie wykorzystało podwójnej przewagi i straciło bramkę w pojedynczej.

"ZORRO" WYBIŁ PRZERĘBLE

Po przerwie na boisko wrócił Jurecki, ale nadal było z nim cienko. Nasz zespół poprawił za to obronę, która była znacznie agresywniejsza i operowała dalej od bramki. A mimo że na zewnątrz przyszła odwilż, to Wisła nadal była jakby zamarznięta. Pierwsze przeręble zaczął w niej wybijać po 40 minutach gry Uros Zorman. "Zorro" swoimi indywidualnymi, sprytnymi akcjami rozmontował obronę "nafciarzy", a swoje dołożył świetny wczoraj Szmal. "Kasa" w najważniejszym momencie genialnie obronił dwie kontry Adama Wiśniewskiego, sprowokowane zresztą błędami Zormana. Dzięki temu w 43 minucie nareszcie wzrosła przewaga kielczan - po golu Rastko Stojkovicia było 20:15, a w 56 po kontrze Thorira Olafssona już 24:18. Wydawało się, że jest po meczu, ale nasi szczypiorniści prostymi błędami doprowadzili do nerwówki. Na półtorej minuty przed końcem Wiśniewski doprowadził do wyniku 24:22. Na szczęście od razu odpowiedział Olafsson.

Wyrównana gra przez niemal cały mecz zapowiada niezwykle ciekawą ewentualną konfrontację obu zespołów w play off. Kielczanie zaprezentowali słabszą formę, niż w niedawnych spotkaniach Ligi Mistrzów, a Wisła zaprezentowała się bardzo solidnie.

- Mecz dostarczył dużo emocji i był twardy. Trzeba podkreślić bardzo dobrą postawę obu bramkarzy. W pierwszej połowie Wichary "trzymał" Wiśle wynik. Po naszej stronie widać było dzisiaj wielkie zmęczenie, szczególnie u Michała Jureckiego i Grześka Tkaczka, nie zawiódł Rastko Stojković, który dobrze grał i w obronie, i w ataku. - powiedział trener Vive Targi Kielce, Bogdan Wenta.

- Zagraliśmy dobrze w pierwszej połowie. W drugiej Vive zaczęło grać wyżej w obronie i przez to mieliśmy więcej problemów. Zmieniliśmy obronę na 5-1, żeby zablokować zejścia Jureckiego do środka, to nam dało kilka kontrataków, ale było już za późno na nawiązanie walki. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu - mówił szkoleniowiec z Płocka, Lars Walther.

W niedzielę o godzinie 19 Vive Targi Kielce gra w Głogowie z Chrobrym.

Sławomir Szmal, Vive Targi Kielce:

- Ten mecz potwierdził, że mecze z Płockiem w play off będą bardzo ciekawe. Dzisiaj Wisła była bardzo dobrze ustawiony, dobrze grał w obronie, świetnie bronił Marcin Wichary. Najważniejsze, że wygraliśmy. Jeśli chodzi o moją formę, to jest ona już niezła, chociaż gram "w kratkę". Żeby to ustabilizować potrzebuję czasu.

21 obron

Tyle skutecznych interwencji miał w meczu z Orlen Wisłą Płock bramkarz Vive Targi Kielce, Sławomir Szmal.