Vive Tauron Kielce - Zagłębie Lubin 34:24 (19:11)

Dorota Kułaga
We wtorek w Hali Legionów drużyna Vive Tauronu Kielce rozegra drugi mecz ćwierćfinałowy play-off o mistrzostwo Polski. Zapraszamy na relację live z tego spotkania. Początek o godzinie 18.30.

Relację trzeba odświeżać - klawisz F5

Dziękuję za uwagę. /esw/

KONIEC MECZU

34:24 - Błąd w ataku kielczan i tuż przed końcem trafia jeszcze Pietruszko.

34:23 - Przysiek.

34:22 - Kolejna kontra Vive i znów trafia Cupić.

33:22 - Niezła akcja i ładna bramka Czuwary.

33:21 - Kontra Vive. Cupić.

32:21 - Goście w podwójnym osłabieniu. I ekspresowo bramkę zdobywa Vujović.

56'14" - 2 minuty kary dla Kamila Kriegera.

56'01" - 2 minuty kary dla Tomasza Pietruszki.

31:21 - Chrapkowski zablokowany i Wolski zdobywa bramkę z kontry.

Rzut Cupicia zablokowany, ale piłka dla Vive.

31:20 - Niecelne podanie Paczkowskiego do Cupicia, kontra gości i trafia Rosiek.

55 minuta

31:19 - Gumiński trafia z karnego mimo interwencji Szmala.

52'17" - 2 minuty kary dla Mateusza Kusa. Rzut karny dla Zagłębia.

31:18 - Przechwyt Paczkowskiego. Zawodnik Vive sam zamienia kontrę na bramkę.

30:18 - Bis.

Bis faulowany przy rzucie. Piłka dla Vive.

29:18 - Skutecznie z karnego Gumiński.

49'30" - 2 minuty kary dla Filipa Fąfary. I rzut karny dla Zagłębia.

50 minuta

29:17 - Cupić pewnie z karnego.

48'18" - 2 minuty kary dla Łukasza Kuźdeby. I rzut karny dla Vive.

28:17 - Krieger.

28:16 - Za to celnie ze skrzydła Vujović.

Niecelny rzut gości.

27:16 - Błąd w ataku lubinian wykorzystują kielczanie. Bis trafia z kontry.

26:16 - Vujović ze skrzydła.

45'22" - 2 minuty kary dla Tomasza Pietruszki. Za faul na Aguinagalde.

44'27" - 2 minuty kary dla Filipa Fąfary.

45 minuta

25:16 - Chrapkowski.

Znów kielczanie mylą się w ataku, ale Szmal na posterunku - broni rzut z kontry Bartczaka.

24:16 - Kus.

Szmal broni rzut Bartczaka ze skrzydła.

Błąd Bisa w ataku i przed szansą na zmniejszenie straty lubinianie.

23:16 - Gumiński trafia z karnego.

Ofiarna interwencja Jureckiego przy kontrze Zagłębia. Rzut karny dla gości.

Lijewski z dystansu obroniony.

Kolejna pewna interwencja Szmala.

40 minuta

Rzut Jureckiego i dobitka Bisa z koła nie znajdują drogi do bramki.

Szmal broni rzut Bartczaka.

23:15 - Dżono z drugiej linii. Trafia dziś po raz trzeci.

23:14 - Niedokładne podanie w ataku gości i po szybkiej akcji kolejne trafienie zapisuje się na konto Reichmanna.

22:14 - Reichmann z karnego w drugie tempo. Szóste trafienie Niemca.

Lijewski faulowany. Rzut karny dla Vive.

21:14 - Ładny rzut Dżono.

21:13 - Jurecki.

35 minuta

20:13 - Bartczak.

Kus blokuje rzut Przysieka, ale kielczanie gubią piłkę w kontrze.

Przysiek faulowany przez Kusa. Piłka dla gości.

20:12 - Dżono.

Upomnienie dla Jureckiego.

Skutecznie w bramce Szmal, ale Jurecki gubi piłkę w kontrze.

20:11 - Reichamann.

Niecelne podanie Lijewskiego na skrzydło, przechwyt gości, ale i rehabilitacja Lijewskiego, który przerywa kontrę.

Wracamy do gry. Przy piłce kielczanie.

II POŁOWA

PRZERWA

KONIEC I POŁOWY

19:11 - I znów kontra Zagłębia. Gumiński.

19:10 - Stankiewicz.

19:9 - Indywidualnie Chrapkowski.

18:9 - I jeszcze Bartczak trafia dla lubinian.

18:8 - Stankiewicz z koła.

18:7 - Fąfara ze skrzydła po podaniu Vujovicia.

17:7 - Za to dla kielczan nie myli się Cupić.

Błąd kielczan w ataku, ale w kontrze myli się Bartczak.

Upomnienie dla Gudza.

16:7 - Krieger. Były zawodnik Vive rzuca pod poprzeczkę.

16:6 - I znów Paczkowski.

25 minuta

15:6 - Sego kolejny raz świetnie interweniuje, a po szybkiej akcji piękną bramkę zdobywa ze skrzydła Paczkowski.

14:6 - Aguinagalde jest nie do zatrzymania, gdy już dostanie piłkę.

13:6 - Bartczak.

Skrzyniarz broni rzut Cupicia.

Trochę chaosu w grze gości. Nawet więcej niż trochę. Najpierw blok najniższego na boisku Cuicia, potem Chrapkowskiego, w końcu zagranie nogą jednego z lubinian.

Upomnienie dla Chrapkowskiego.

13:5 - Cupić z karnego w pierwsze tempo.

20 minuta

Rzut karny dla Vive.

18'24" - 2 minuty kary dla Kamila Kriegera. Za faul na Paczkowskim.

Chrapkowski niemiłosiernie mocno obija poprzeczkę. Jeszcze przechwyt kielczan.

12:5 - Tym razem się udało. Czuwara z karnego przerzuca piłkę nad Sego.

Rzut karny dla Zagłębia.

12:4 - Aguinagalde z koła. I jeszcze kartka dla Bartczaka.

Sego broni rzut Stankiewicza z karnego.

Rzut karny dla Lubina i upomnienie dla Kusa.

Przechwyt Kusa i kielczanie nie spieszą się z atakiem. I jeszcze faulują.

15 minuta

Przechwyt Bisa, nie ma kontry. Jest za to faul Kusa w ataku.

W bramce gości Skrzyniarz.

11:4 - Jurecki trafia po raz drugi.

Upomnienie dla Szymyślika.

10:4 - Kontra Vive. Bis.

9:4 - Na odpowiedź Vive trzeba było czekać tylko kilka sekund. Kus.

8:4 - Sego broni rzut gości, ale przy dobitce Czuwary bez szans.

8:3 - Reichmann znów pewnie wykonuje rzut karny.

7:3 - wreszcie udaje się trafić lubinianom. Szymyślik po raz drugi.

10 minuta

7:2 - Reichmann podwyższa prowadzenia.

Sego dziś popisuje się ogromną skutecznością interwencji.

6:2 - Szybka akcja kielczan i trafia Reichamnn.

Sego broni rzut Szuwary.

5:2 - Kolejny raz goście mylą się w ataku i kontrę na bramkę zamienia Lijewski.

4:2 - Jurecki pokonuje Małeckiego.

Niedokładne podanie Jureckiego do Bisa na skrzydło.

Dżono rzuca zbyt czytelnie, by zaskoczyć Sego.

2:3 - Po bloku, ale wpadło. Lijewski.

2:2 - Zaskakujący rzut Szymyślika.

5 minuta

Skuteczna obrona Sego, kontra Vive, ale Zorman myli się w ataku.

2:1 - Pewny rzut Reichmanna z karnego.

2'22" - 2 minuty kary dla Michała Bartczaka.

Błąd w ataku gości i szybka akcja Vive i faulowany w ataku Jurecki. Będzie rzut karny dla Vive.

1:1 - Zorman wyrównuje po podaniu Jureckiego.

0:1 - Indywidualna akcja Przysiek.

Zaczynamy spotkanie. Przy piłce Lubin.

I POLOWA

Spotkanie sędziują Andrzej Chrzan i Michał Janas z Tarnowa. Delegatem jest Mirosław Baum z Warszawy.

Składy obu drużyn.

Witamy Państwa z kieleckiej Hali Legionów. O godzinie 18.30 rozpocznie się spotkanie ćwierćfinałowe PGNiG Superligi, w którym Vive Tauron Kielce podejmuje MKS Zagłębie Lubin.

W pierwszym spotkaniu podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokonali Zagłębie Lubin 40:25. Do rewanżu przystępują więc z 15-bramkową zaliczką.

-Mamy szacunek do Zagłębia Lubin, mimo że pierwszy mecz wygraliśmy różnicą 15 bramek. We wtorek będziemy walczyć o kolejne zwycięstwo. Wysoka przewaga z pierwszego spotkania daje taką możliwość, żeby w rewanżu zagrali zawodnicy, którzy mieli kontuzje, albo mniej grali ostatnio z różnych powodów, jak choćby Paweł Paczkowski - mówił Tałant Dujszebajew, trener Vive Tauronu.

W sobotnim pojedynku Ligi Mistrzów z zespołem Mieszkow Brześć nie zagrali między innymi Paweł Paczkowski i Mariusz Jurkiewicz. -Mariusz ma jeszcze problemy, ale Paweł może już grać. Jeśli chodzi o Karola Bieleckiego i Denisa Bunticia, to zobaczymy, jak będzie po poniedziałkowym treningu. Dziękujemy za to, że mogli nam pomóc w niezwykle ważnym spotkaniu w Brześciu - dodał trener Tałant Dujszebajew.

Przypomnijmy, że w Brześciu kielecki zespół wygrał z drużyną Mieszkow 32:28, najwięcej bramek rzucili - Michał Jurecki 10, a tym aż siedem w drugiej połowie meczu, i Karol Bielecki - 8.

Wracając do spotkania z Zagłębiem Lubin, to trener Tałant Dujszebajew będzie mógł skorzystać z juniorów, którzy grali w finałach mistrzostw Polski, gdzie wywalczyli srebrne medale. Kilku z nich będzie do dyspozycji w spotkaniu z Zagłębiem. -Cieszę się, że nasi młodzi zawodnicy dobrze zagrali w meczach juniorów oraz, że teraz w pełni mogą dołączyć do pierwszego zespołu. Dzięki temu będę chciał odciążyć kilku podstawowych zawodników i zastąpić ich juniorami - powiedział Tałant Dujszebajew, szkoleniowiec Vive Tauronu i reprezentacji Polski.