Vive Tauron wygrało w Opolu różnicą 20 bramek

PK
Maja Macierzyńska/NTO
W rewanżowym meczu 1/2 finału Pucharu Polski, Gwardia Opole przegrała z Vive Tauronem Kielce 17:37 (7:15). Pierwszy mecz nasz zespół wygrało 38:23. Kielczanie awansowali do finału, w którym 21 maja w Lublinie zmierzą się z Orlenem Wisłą Płock.

ZOBACZ ZAPIS RELACJI WIDEO

Źródło: fanpage Vive Tauron Kielce

Gwardia Opole - Vive Tauron Kielce 17:27 (7:15)
Vive Tauron: Szmal (1-30 min, 9 obron) , Ivić (31-60 min, 12 obron) - Strlek 3,Skowron 2 - Bielecki 6 (1) - Zorman 2, Bombac 3 (2) - Paczkowski 4, Vujović 4 (1) - Reichmann 6, Grabowski 1 - Walczak 4, Kus 1, Bis 1.

Gwardia: Malcher (1-49 min, 10 obron), Zając (49-54 min, 3 obrony), Zembrzycki (54-60 min, 2 obrony) - Siwak 4, Przybysz - Łangowski 4, Adamski - Mokrzki 3, Morawski - Zadura, Bąk - Lemianiak 3 (1), Stefani 1 - Tarcijonas 1, Jankowski 1.
Karne. Gwardia: 1/1 . Vive Tauron: 4/8 (Malcher obronił rzuty Bieleckiego i Vujovicia, Reichmann obok bramki, Zając obronił rzut Vujovicia).

Kary.Gwardia: 14 minut (Łangowski, Tarcijonas po 4, Zadura, Jankowski, Przybysz po 2) . Vive Tauron: 8 minut (Walczak 4, Kus, Bis po 2).

Sędziowali: Michał Kopiec (Siemianowice Śląskie), Marcin Zubek (Bytom).

Widzów: 600.

Przebieg: 3:0, 3:2, 4:2, 5:3, 5:12, 7:12, 7:15 - 7:16, 8:16, 8:17, 10:17, 10:18, 11:18, 11:19, 12:19, 12:20, 13:20, 13:29, 15:29, 15:30, 17:30, 17:37.

Kielczanie pojechali do Opola bez siedmiu zawodników z podstawowego składu - Michała Jureckiego, Piotra Chrapkowskiego, Julena Aginagalde, Darko Djukicia, Mateusza Jachlewskiego, Krzysztofa Lijewskiego, Mariusza Jurkiewicza, za to z czterema zawodnikami drugiego zespołu: MichałemGrabowskim, Branko Vujoviciem, Bartłomiejem Bisem i Szymonem Skowronem.
Ten ostatni zdobył swoje pierwsze bramki w dorosłym zespole, bo próbował już w kilku meczach, a wczoraj potrzebował do tego pustej bramki, bo pierwsze trzy próby kończyły się interwencjami bramkarza.

Gwardia zaczęła z większym animuszem, niż w pierwszym meczu w Kielcach, prowadziła 3:0 i 5:3. Od 9 minuty przez osiemnaście (!) kolejnych nie potrafiła jednak przebrnąć kieleckiej obrony na tyle skutecznie, żeby pokonać świetnie broniącego Sławomira Szmala. Podobny obrazek oglądaliśmy w drugiej połowie, ale wtedy między słupkami szalał Filip Ivić, a opolanie nie potrafili go pokonać „tylko” przez 9 minut.

W pierwszym meczu Vive Tauron pokonało Gwardię 38:23, a więc w dwumeczu kielczanie byli lepsi aż o 35 bramek.

W innym rewanżowym meczu półfinałowym, Orlen Wisła Płock wygrała w środę z MMTS Kwidzyn 33:24 (15:10). Płocczanie wygrali również pierwsze spotkanie (31:23) i 21 maja w Lublinie spotkają się z Vive Tauronem w finale. Obie drużyny będą zmierzą się w decydującej walce o to trofeum już siódmy raz z rzędu. Sześć poprzednich edycji wygrali kielczanie, którzy mają na koncie największą liczbę Pucharów Polski - 13.

W najbliższą sobotę o godzinie 13 w Kwidzynie, Vive Tauron zagra z MMTS pierwszy mecz półfinału PGNiG Superligi.