W 1. lidze futsalu zespół Ekom Futsal Nowiny przegrał z Kamionką Mikołów 0:4

/dor/
Ekom Futsal Nowiny przegrał z Kamionką 0:4. Na zdjęciu Grzegorz Jagodzki.
Ekom Futsal Nowiny przegrał z Kamionką 0:4. Na zdjęciu Grzegorz Jagodzki. Archiwum klubu
Ekom Futsal Nowiny doznał kolejnej porażki w 1. lidze futsalu. Po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobył bramki i we własnej hali przegrał z Kamionką Mikołów 0:4.

UKS Futsal Nowiny - Kamionka Mikołów 0:4 (0:1) , Dawid Nowak 10, Dawid Pasierbek 26, Mateusz Kruk 35, Jakub Białoń 39.

UKS Futsal Nowiny: Dobrodziej - Kukla, Jagodzki, D. Szymkiewicz, Król - Kwiecień, Płaziński, Terefeńko, Zygan, Cibor, W. Szymkiewicz.

Nie licząc pauzy w poprzedniej kolejce, była to piąta z rzędu porażka podopiecznych Piotra Lichoty. W sobotę nie potrafili znaleźć sposobu na mądrze grający w defensywnie zespół Kamionki. Trzeba jednak przyznać, że wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu, był on bardzo wyrównany. Gospodarze już w 2 minucie mogli objąć prowadzenie, ale po strzale Dominika Szymkiewicza piłka trafiła w słupek.

- W pierwszych dziesięciu minutach mieliśmy trzy bramkowe okazje. Żadnej nie wykorzystaliśmy. Rywal miał jedną i strzelił gola. Na początku drugiej połowy też mieliśmy inicjatywę, atakowaliśmy, ale straciliśmy bramkę z rzutu karnego. Przy stanie 0:2 zaryzykowałem i wycofałem bramkarza, nie dało to jednak spodziewanych efektów - mówił nam po meczu Piotr Lichota, trener zespołu z Nowin.

W innych meczach grupy południowej 1 ligi: Heiro Rzeszów - Marex Chorzów 6:3, Nbit Gliwice - MKF Solne Miasto Wieliczka 3:5. Pauzowała Gwiazda Ruda Śląska.
1. Wieliczka 9 21 40-21
2. Gwiazda 9 20 56-25
3. Kamionka 9 19 31-26
4. BSF Bochnia 8 17 35-18
5. Nbit Gliwice 9 15 42-36
6. Marex 9 12 38-33
7. Heiro 10 10 32-56
8. AZS Lublin 8 9 22-35