Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Beszowej podsumowano 9 edycję projektu "Działaj Lokalnie" (ZDJĘCIA)

Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Podczas podsumowania 9 edycji projektu Działaj Lokalnie
Podczas podsumowania 9 edycji projektu Działaj Lokalnie Fundacja FARMa
W piątek, 25 lutego odbyła się uroczysta gala podsumowująca 9 edycję programu Działaj Lokalnie. W budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Beszowej w gminie Łubnice zgromadzili się przedstawiciele władz samorządowych, uczestnicy konkursu grantowego oraz członkowie Fundacji Farma, koordynatora projektu.

Działaj Lokalnie w powiecie staszowskim

- Cieszę się, że nasz powiat się rozwija i na własne oczy zobaczyć można efekty waszych działań. Z roku na rok rośnie aktywność naszych mieszkańców, chęć do współpracy, rozwoju własnego oraz lokalnej społeczności – powiedziała Magdalena Marynowska, koordynatorka „Działaj Lokalnie” w powiecie staszowskim oraz prezeska Fundacji FARMa pełniąca rolę gospodarza uroczystości.

Na podsumowaniu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, a wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz podziękował wszystkim uczestnikom konkursu za ich działanie na rzecz społeczności lokalnej.

Na uroczystości obecni byli również: przedstawiciele Grupy Azoty Siarkopol SA w Grzybowie - dyrektor kopalni Marcin Pawlik oraz Agnieszka Kuraś z biura marketingu i promocji, starosta powiatu staszowskiego Józef Żółciak oraz radna powiatowa Jolanta Wójtowicz, przedstawicielka ArkonDesign Weronika Kozieł, sekretarz gminy Łubnice Leszek Ziółek, dyrektor Zespołu Szkół w Ruszczy Małgorzata Łukaszek, burmistrz Szydłowa Andrzej Tuz oraz pełnomocnik do spraw promocji Piotr Walczak, Aneta Dwojewska i Aneta Matelska ze staszowskiego wydziału kultury, a także patroni medialni.

Wszyscy byli pod wrażeniem pomysłowości oraz zaangażowania grantobiorców. Lokalnym działaczom życzyli powodzenia w przyszłych działaniach na rzecz powiatu nie mogąc się wręcz doczekać tego, co jeszcze będą oni w stanie wymyślić i zorganizować. Wyjaśniali, że podobne inicjatywy są bardzo istotne dla regionu, gdyż dzięki nim zmienia się on na lepsze i staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dla mieszkańców.

Przedstawiciele grup realizujących projekty mieli okazję zaprezentować podczas gali swoje projekty oraz przedstawić, jak udział w programie wpłynął na nich oraz lokalną społeczność. Niektórzy podzielili się też planami na przyszłość i wyrazili nadzieję na ponowną możliwość udziału w programie grantowym.

Tematyka projektów zrealizowanych w tej edycji była bardzo różnorodna. Wzięło w nich udział ponad 2000 osób z niemal każdej grupy wiekowej. Projekty dotyczyły różnych tematów i zagadnień Zorganizowano kino plenerowe, musical, benefis Gustawa Kozłowskiego, warsztaty rękodzielnicze oraz prozdrowotne, a także spotkania z grami planszowymi. Prowadzono działania proekologiczne, zbudowano piec chlebowy, utworzono ścieżkę przyrodniczą. Nie zabrakło również międzypokoleniowej wymiany doświadczeń, gdzie dużą wagę przykładano do tradycji i jej dalszego kultywowania wśród ludzi młodych.

Wszystkie działania łączy jednak jedno - mogły odbyć się właśnie dzięki środkom otrzymanym z grantów. W tej edycji projektu kwota dofinansowania wynosiła 63 000 złotych. Granty przyznane zostały 16 grupom. Warto zaznaczyć, że na przestrzeni 9 lat programu w powiecie zostały zrealizowane 123 projekty na kwotę 477 600 złotych.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie