Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W bibliotece w Połańcu spotkali się z Magdaleną Kordel - pisarką i blogerką

akr
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu
Czytelnicy Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu spotkali się z Magdaleną Kordel, autorką wielu poczytnych powieści społeczno-obyczajowych i blogerką. Pisarce towarzyszył mąż Jakub, który prowadził spotkanie.

Opowieść o sobie rozpoczęła od wspomnień z dzieciństwa, w którym książka odegrała ważną rolę. Już jako dziecko pani Magdalena zmieniała zakończenia książek, które jej czytano. Ulubioną jej autorką była Lucy Maud Montgomery. Miłość do książek w dużym stopniu wpłynęła na wybranie przez nią drogi życiowej związanej z pisarstwem.

Jako ulubioną książkę, napisaną przez siebie wymieniła „Tajemnicę bzów”, która ukazała się w 2015 roku. Jest to jej pierwsza książka z tłem historycznym. Wśród pozycji książkowych jej autorstwa znajdziemy także: “48 tygodni”, “Okno z widokiem”, “Sezon na cuda”, “Uroczysko”, "Malownicze. Wymarzony dom", "Malownicze. Wymarzony czas", i wiele innych.

W trakcie spotkania, oprócz tego, że pisarka barwnie opowiadała o sobie i o swoich książkach, odpowiadała także na liczne pytania czytelników. Słuchaczy interesowały między innymi plany pisarskie autorki. Jak się okazało, są one bardzo bogate. Za kilka tygodni na rynku wydawniczym pojawi się kolejna powieść „Nadzieje i marzenia”. Obecnie pisarka też jest zajęta pracuje bowiem nad książką, która utrzymana zostanie w klimacie wigilijnym. W planach ma także powieść retro oraz publikację stanowiącą rozstrzygnięcie historii Majki znanej czytelnikom z cyklu zapoczątkowanym „Uroczyskiem”.

Zebranych zainteresowała informacja, że autorka myśli o tym, by w niedalekiej przyszłości akcję jednej ze swoich powieści osadzić w naszym regionie.

Dla Magdaleny Kordel zawsze ważne są marzenia, dlatego pomaga spełniać je młodym autorom. Dzięki akcji na blogu „Kto napisze ze mną książkę” debiutanci mogą wydać swoją książkę.

Na koniec autorka podpisywała książki przybyłym na spotkanie z nią czytelniczkom. W podziękowaniu za spotkanie otrzymała od Renaty Wójtowicz, dyrektor połanieckiej biblioteki album „Miasto Kościuszki Połaniec” opracowany przez Radosława Matusiewicza oraz książkę Krystyny Orlicz „Na ścieżkach czasu”.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i było jednym z punktów programu tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Zostało sfinansowane ze środków Instytutu Książki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie