W Brodach jest mistrzyni świata w wędkarstwie. Rekordowy rzut Natalii Zaczek

(sts)
5 medali zdobyły Natalia Zaczek i Magda Serafin z Klubu Wędkarskiego Kiełb w Brodach, podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Wędkarstwie Rzutowym, rozegranych w Puławach.

16-letnia Zaczek została mistrzynią w najtrudniejszej konkurencji- w odległości spiningowej (59,70 m) oraz zajęła 3 miejsca w skishu muchowym i w Arenbergu. Serafin zdobyła w Puławach dwa srebrne medale (skish muchowy indywidualnie i w parach).
Natalia Zaczek w łącznej końcowej klasyfikacji mistrzostw zajęła 4 miejsce. Warto dodać, że zawodniczka z Brodów wystartowała we wszystkich 5 finałach przewidzianych programem zawodów.

Na mistrzostwach świata juniorów w wędkarstwie rzutowym, które odbyły się w Puławach w dniach 19-20 lipca 2018 roku Polacy zdobyli łącznie aż 20 medali! (6 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych).