Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W gminie Obrazów doceniono organizacje pozarządowe. Była wielka gala i symboliczne jabłka. Zdjęcia i film

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
od 7 lat
Symboliczne jabłka statuetki będące podziękowanie za działalność na rzecz lokalnej społeczności otrzymali podczas niedzielnej gali w Samorządowym Centrum Kultury w Obrazowie przedstawiciele organizacji pozarządowych. Na terenie gminy Obrazów zarejestrowanych jest ponad 30 stowarzyszeń, których działalność jest bardzo wszechstronna.

W gminie Obrazów doceniono organizacje pozarządowe

Gala była okazją do przypomnienia informacji o tym, że samorząd gminy Obrazów jako jedyny w powiecie sandomierskim udziela organizacjom pozarządowym pożyczek na projekty, które są następnie częściowo umarzane.

Jak powiedział wójt gminy Krzysztof Tworek, kierunki wsparcia to głównie integracja, doposażenie. - Stowarzyszenia mają bardzo szerokie pomysły począwszy od wszystkiego co jest związane z gotowaniem po nowoczesne lodówki, zamrażarki po ekspresy do kwiaty i specjalistyczne urządzenia kulinarne.

Wśród wywołanych na scenę stowarzyszeń i organizacji były ochotnicze straże pożarne, koła gospodyń wiejskich i lokalne stowarzyszenia skupiające swoją działalność na różnych płaszczyznach. Od wsparcia osób niepełnosprawnych, po działalność sportową i rekreacyjno – integracyjną.

W gronie wyróżnionych było stowarzyszenie Kobiet Ambitnych z Bilczy, które działa od 13 lat. Anna Smardz, przedstawicielka stowarzyszenia, powiedziała, że namacalnym działaniem ugruntowanym w lokalnej społeczności jest stworzenie i zagospodarowanie niedużego placu wiejskiego. - Stworzyliśmy tam niewielki park z altanką, placem zabaw i ławeczkami – powiedziała Anna Smardz.

Wyróżnienie odebrały także młodsze wiekiem stowarzyszenia. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Chwałowianki z Chwałek, które w tym roku obchodzi piątą rocznicę powstania przypomniały, że działalność ich stowarzyszenia skupia się na profilaktyce zdrowia i zdrowego stylu życia oraz szeroko rozumianej integracji społecznej.

- Bardzo cieszymy się, że nasze Zdrowe Niedziele i marsze Nordic Walking, ferie z planszówkami czy też spotkania dla mieszkańców pod znakiem kulinariów, które organizujemy już od kilku lat na stałe wpisały się w kalendarz imprez odbywających się w naszym sołectwie, ale także regionie. - Nasze wydarzenia kierujemy zarówno do młodszych mieszkańców sołectwa jak i starszych. Przychodzą całe rodziny. Te spotkania są okazją do przekazania ważnych treści jak również lokalnej integracji – powiedziała Joanna Płodowska, wiceprezes stowarzyszenia.

Janusz Stasiak, prezes zarządu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Sandomierskiej przypomniał, że stowarzyszenie , którym kieruje działa na terenie dziewięciu gmin.

- Osiem gmin z powiatu sandomierskiego i gmina Lipnik z powiatu opatowskiego. Gmina Obrazów jest bardzo aktywnym członkiem naszego stowarzyszenia, szczególnie w zakresie projektów, które realizują organizacje pozarządowe, głównie stowarzyszenia. Pod tym względem widać, że organizacje pozarządowe z gminy Obrazów są aktywne, ale także władze gminy Obrazów starają się wspierać swoje stowarzyszenia, w fazie ubiegania się o wsparcie projektowe – powiedział Janusz Stasiak.

Część oficjalną przeplatały występy artystyczne z udziałem lokalnych artystów. Wystąpił także Teatr Mimello i Grzegorz Halama. Ponadto podczas spotkania przedstawiciele stowarzyszeń dowiedzieli się o możliwości pozyskiwania dotacji na swoją działalność i organizację wydarzeń.

Zobacz galerię zdjęć z gali w Obrazowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie