W IV Biegu z flagą w ręku w Piekoszowie uczestniczyło 130 osób, wśród nich wójt Zbigniew Piątek. Startowałeś? Szukaj się na zdjęciach

Dorota Kułaga
od 16 lat
Michał Bąk i Wioletta Kierczyńska wygrali IV Bieg z flagą w ręku, który w poniedziałek odbył się w Piekoszowie. Wystartowało 130 osób, wśród nich wójt Zbigniew Piątek, były olimpijczyk w kolarstwie.

Duże zainteresowaniem Biegiem z flagą w Piekoszowie. Wystartował też wójt Zbigniew Piątek

Rozgrzewkę przed biegiem poprowadziła Wioleta Jończyk, ceniona trenerka. Później zawodnicy ruszyli na trasę, która liczyła 10 kilometrów. Najszybciej pokonał ją Michał Bąk (Chełmce, Czarnecki Run Team) - czas 34,48, drugie miejsce zajął Piotr Picheta (Piekoszów, Woźniak Running Team) - 36,16, a trzecie Artur Rydz (Kielce, Woźniak Running Team) - 36,27.
Wśród kobiet zwyciężyła Wioletta Kierczynska (Brzeziny, Biegnę Żeby Bartek Mógł Biegać) - 42,18, na drugiej pozycji uplasowała się Anna Jamioł (Kielce, BBL) - 48,38, a na trzeciej Zuzanna Gajek (Małogoszcz) - 48,42.

Kiedyś miałem sporo do czynienia ze sportem wyczynowym, ta pasja mi pozostała. Chciałbym, aby zarazili się nią mieszkańcy gminy Piekoszów, bo warto żyć aktywnie. Trasa jest niezwykle malownicza. Warto podjąć wyzwanie i w Dniu Święta Flagi wystartować z dumnie powiewającą biało-czerwoną w ręku

– mówił przed startem wójt Zbigniew Piątek. Były utytułowany kolarz, olimpijczyk wystartował z flagą i zajął wysokie 11 miejsce.

Nagrody wręczali wójt Piekoszowa Zbigniew Piątek oraz Anna Wilk, Barbara Drogosz i ksiądz Szymon Usarz, wikariusz z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie.

Organizatorzy za naszym poś4rednictwem dziękują sponsorom: PPHU Paweł Gabryś, Zakład Piekarniczo - Cukierniczy Genowefa i Tadeusz Kosińscy, wolontariuszom i strażakom z OSP w Brynicy.