W Jędrzejowie szykują się kolejne inwestycje mieszkaniowe. W najbliższym czasie ma powstać 100 mieszkań, a w przyszłości kolejne 250

Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
UM Jędrzejów
W ciągu ostatnich kilku lat Jędrzejów bardzo się zmienia. Na terenie miasta realizowane są różne inwestycje zarówno publiczne jak i prywatne. Powstają budynki handlowo-usługowe, jak również mieszkalne. Trwają rozmowy dotyczące budowy kolejnych 100 mieszkań na terenie miasta, a w perspektywie lat może to być dodatkowe 250 nowych mieszkań.

Na terenie Jędrzejowa mają powstać kolejne budynki mieszkalne lub usługowo-mieszkalne. Nie jest tajemnicą, że do urzędu gminy w ostatnim czasie spływają kolejne wnioski od inwestorów, o wydanie decyzji o warunkach zabudowy lub tak zwanej "lex deweloper".

- Kolejni inwestorzy chcą budować mieszkania na terenie Jędrzejowa. W ostatnim czasie do gminy spływają wnioski o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. W miejscu gdzie miałby powstać budynek nie ma planu miejscowego. Jeden z takich wniosków dotyczy budowy choćby 60 mieszkań.

Tam gdzie jest plan miejscowy, inwestorzy korzystają z możliwości jakie daje tak zwana "lex deweloper".

- Zaczęły do nas spływać również wnioski o podjęcie uchwały na podstawie specustawy mieszkaniowej, czyli "lex developer". Inwestorzy korzystają z takich możliwości, ze względu na skrócony tryb postępowania. Radni mają 60 dni na podjęcie uchwały od dostarczenia wniosku. Taki wniosek również do nas wpłynął i dotyczy budowy blisko 40 mieszkań - informuje burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

Jak zaznaczył włodarz miasta, w obu przypadkach są to już daleko idące rozmowy.

Pieśnią przyszłości jest natomiast projekt "globalny" - na budowę od 200 do 250 mieszkań. Takie plany ma kolejny deweloper chcący inwestować na terenie miasta.

Należy pamiętać, że gmina jest tylko jedną z instytucji wydających potrzebne zgody i decyzje.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie pisaliśmy o wyjątkowej w skali całego regionu inwestycji. Planowanym przedsięwzięciem jest budowa mieszkań loftowych po dawnych Zakładach Przemysłu Dziewiarskiego "Rekord" w Jędrzejowie. Tam miałoby powstać około 70 nowoczesnych mieszkań.

W tym roku zakończą się prace przy budowie dwóch, czteropiętrowych bloków przy ulicy Słowiańskiej - Osiedle Słowiańska etap II, tuż obok powstałych wcześniej dwóch niższych apartamentowców. Inwestorem jest firma Lokum pana Longina Wielochowskiego.

W 2019 roku do użytku zostały oddane "Mieszkania nad Zalewem", których generalnym inwestorem i wykonawcą jest jędrzejowska firma Tigma Bud.

Przy ulicy Mieszka I stoją natomiast "Szklane Tarasy".

- Należy pamiętać, że oprócz inwestycji prywatnych, dzięki zawiązanej spółce SIM SMS, którą w maju utworzyły samorządy (w tym pięć z województwa świętokrzyskiego) wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości, w Jędrzejowie powstanie około 120 mieszkań niskoczynszowych, dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają możliwość płacenia czynszu. Wszystko to sprawia, że w najbliższym czasie na terenie naszego miasta może powstać nawet kilkaset nowych mieszkań - przyznał Marcin Piszczek.

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Dodaj ogłoszenie