W Kałkowie powstanie plac zabaw

Artykuł sponsorowany Gmina Pawłów
W przyszłym roku przy boisku sportowym w Kałkowie, dzięki współpracy samorządu gminy Pawłów i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałkowie, powstanie plac zabaw.

W sierpniu 2020 roku zakończył się nabór wniosków na rozwój infrastruktury rekreacyjnej prowadzony przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. W ramach naboru swój projekt zgłosiła Ochotnicza Straż Pożarna w Kałkowie, która wnioskowała o kwotę 113 000 zł na inwestycję „Budowa placu zabaw w miejscowości Kałków”.

Projekt obejmuje budowę placu zabaw w miejscowości Kałków przy boisku sportowym (w miejscu dawnego Ośrodka Zdrowia). Plac zabaw zaprojektowano o kształcie zbliżonym do prostokąta dzieląc go na dwie strefy: zabawową i pozostawiając przestrzeń zieloną. Plac zabaw zostanie wyposażony w urządzenia tj: huśtawka typu bocianie gniazdo, zestaw zabawowy, karuzela, huśtawka - ważka, bujak (piesek, skuter), stolik do gier planszowych, podest z klockami z 2 trampolinami, dwie ławki i kosz na śmieci oraz urządzenia siłowni zewnętrznej min. prasa nożna, orbitek, twister wyciąg górny, biegacz, drabinka. Teren wokół urządzeń będzie posiadał nawierzchnię z piasku oraz kostki brukowej. Wykonane zostaną dojścia z kostki betonowej. Cały plac zostanie ogrodzony siatką i będzie pełnił funkcję infrastruktury rekreacyjnej ogólnodostępnej i niekomercyjnej.

– To kolejny projekt, który gmina Pawłów realizować będzie we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz kolejny w którym korzystamy z funduszy, których dysponentem jest Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. W poprzednich latach we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmina Pawłów realizowaliśmy jeden z etapów budowy kompleksu sportowego w Rzepinie, a ze Stowarzyszeniem „Żyj Godnie” budowę kompleksu sportowego w Łomnie. Prawdopodobnie na przełomie roku nastąpi podpisanie umowy o dofinansowanie tej inwestycji, a same prace powinny rozpocząć się na wiosnę 2021 roku – mówi Marek Wojtas, Wójt Gminy Pawłów.

Dofinansowanie zostało udzielone w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej finansowanej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W Kałkowie powstanie plac zabaw