W Kazimierzy Wielkiej grali w streetballa

KAR
Uczestnicy turnieju w streetballa o puchar Dyrektora Samorządowej Szkoły Podstawowej numer 3 w Kazimierzy Wielkiej. Rywalizowali w nim zawodnicy z powiatu kazimierskiego. Krzysztof Szmuc
Łukasz Wilk, Marcin Klimczyk i Tomasz Wąs z drużyny 69 byli bezkonkurencyjni.

W Kazimierzy Wielkiej rozegrany został turniej w streetballa oraz konkurs rzutów do kosza o puchar Dyrektora Samorządowej Szkoły Podstawowej numer 3 w Kazimierzy Wielkiej - Roberta Głogowieckiego.

Zawody zorganizowane zostały w ramach okazji „Wakacje na sportowo”. Wzięła w nim udział zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe.

W turnieju koszykówki rywalizowało pięć zespołów. Rozgrywki odbyły się systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce w zmaganiach z kompletem punktów zajęła drużyna o nazwie 69, która grała w składzie: Łukasz Wilk, Marcin Klimczyk oraz Tomasz Wąs. Drugie miejsce zajął zespół Bezimienni (Tomasz Tabor, Kamil Buba, Robert Klimczyk), na trzeciej pozycji uplasował się Red One 3 (Kacper Buba, Jakub Stokłosa, Tomasz Kaciński, Damian Bieńkuński), czwarte miejsce przypadło ekipie 3H (Krystian Gajda, Dawid Klimczyk, Krzysztof Szmuc, Kamil Kulesza), a piąte Januszom Koszykówki (Dariusz Nowak, Bartłomiej Możdżeń, Dominik Guczał, Szczepan Połetek).

Zwycięzca konkursu rzutów za trzy punkty Krystian Gajda, z organizatorem rozgrywek Markiem Szmucem i dyrektorem Robertem Głogowieckim. Krzysztof Szmuc

W przerwie między meczami odbył się konkurs rzutów do kosza za trzy punkty. Wzięło w nim udział szesnastu zawodników. Wszyscy uczestnicy mieli dziesięć rzutów z różnych pozycji. Zwyciężył Krystian Gajda, drugi był Kamil Buba, a trzeci Marek Szmuc. Rozegrane zostały także zawody rzutów osobistych, w których udział wzięło osiemnastu koszykarzy, którzy również wykonali po dziesięć rzutów. Pierwsze miejsce zajął Marcin Klimczyk, drugie Robert Klimczyk, a trzecie Tomasz Wąs.

- To była już kolejna edycja turnieju. Wcześniej zawody organizowane były w ramach konkursu Ministra Sportu. W tym roku zorganizowaliśmy go wspólnie z kazimierską „trójką”. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Rywalizacja stała na wysokim poziomie - mówił Marek Szmuc, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kazimierza Wielka i nauczyciel w Samorządowej Szkole Podstawowej numer 3 w Kazimierzy Wielkiej, który był organizatorem zawodów. W przeprowadzaniu konkursów w rzutach do kosza pomagał Krzysztof Sajdak, administrator kazimierskiego Orlika.

div class="fb-page" data-href="https://www.facebook.com/Sport-Echo-Dnia-1002308893220693/" data-width="854" data-height="480" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">