W Kielcach klerycy walczyli o mistrzostwo Polski w halowej piłce nożnej (wideo)

/dor/
Klerycy z Sandomierza, wzmocnieni księdzem Marianem Zarębą, zdobyli srebrny medal. Na zdjęciu ze swoimi opiekunami i kibicami. Dorota Kułaga
Klerycy z Sandomierza wywalczyli srebrny medal na Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych w halowej piłce nożnej. Turniej odbył się w Kielcach, uczestniczyło w nim dziesięć zespołów.

Oni grali w naszych drużynach

W zespole z Sandomierza, który zdobył srebrny medal, występowali: ksiądz Marian Zaręba oraz klerycy - Piotr Przysucha - najlepszy zawodnik mistrzostw Polski, Marek Tkacz, Grzegorz Olszowy, Dawid Gromysz, Wojciech Stępień, Damian Stala, Łukasz Kruk. Drużyna Kielc grała w składzie: Zbigniew Wójcik, Dariusz Snochowski, Piotr Magiera, Grzegorz Pastorczyk, Krzysztof Paradziej, Andrzej Wojarski, Mateusz Wawrzyk, Mateusz Zarychta. Kolejność mistrzostw: 1. Katowice, 2. Sandomierz, 3. Opole, 4. Łódź.

Przed rokiem w Kielcach klerycy rywalizowali o mistrzostwo Polski w siatkówce, w sobotę w hali VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego walczyli o medale w halowej piłce nożnej.

Gospodarze - klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach - wygrali z Krakowem 3:0 (bramki zdobyli Snochowski, Pastorczyk i Paradziej) oraz przegrali z Katowicami 0:2, Radomiem 2:4 i Sandomierzem 0:3. Na fazie grupowej zakończyli udział w turnieju.

Z bardzo dobrej strony na mistrzostwach Polski pokazała się reprezentacja kleryków z Sandomierza, wzmocniona księdzem Marianem Zarębą. W każdej drużynie przepisy dopuszczały bowiem występ jednego księdza.

W rozgrywkach grupowych Sandomierz pokonał Kraków 1:0 (Zaręba), Kielce 3:0 (Przysucha 2, Zaręba), zremisował z Radomiem 0:0 i Katowicami 1:1 (Przysucha), zajmując pierwsze miejsce.

W półfinale rzutami karnymi 1:0 wygrał z Łodzią (w regulaminowym czasie było 2:2 - Zaręba, Przysucha), a w finale, po niezwykle dramatycznej końcówce, przegrał z Katowicami 2:3 (Zaręba, Przysucha). -Szkoda, bo prowadziliśmy już 2:0. Ale srebrne medale i tak są dużym sukcesem naszego seminarium - z zadowoleniem mówił ksiądz Marian Zaręba.