W Kielcach odbył się VIII Charytatywny Spacer z Kijkami. Wzięły w nim udział osoby z Polski i Kanady [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
W Kielcach odbył się Charytatywny Spacer z Kijkami. Miał międzynarodową obsadę.
W Kielcach odbył się Charytatywny Spacer z Kijkami. Miał międzynarodową obsadę. Dorota Kułaga/Archiwum prywatne
W Kielcach odbył się VIII Charytatywny Spacer z Kijkami, organizowany przez Fundację imienia Lucjana Lacha. Wzięły w nim udział osoby z Kielc, powiatu kieleckiego, kazimierskiego oraz z Kanady. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest Piotr Lach, który urodził się w Pińczowie, przez lata związany był z powiatem kazimierskim, obecnie mieszka w Kanadzie.

Mocną reprezentację na tych zawodach miały Szkoła Podstawowa Cieszkowy i Czarnocin. Byli też znajomi i przyjaciele głównego organizatora z Kielc i powiatu kieleckiego. Oczywiście, nie zabrakło Jacka Wiatrowskiego i innych zawodników Biegacza Świętokrzyskiego, a jedną z osób wręczających medale i puchary była kielecka radna Joanna Winiarska. Dodajmy, że rozgrzewkę na stadionie lekkoatletycznym poprowadziła Reneta Raduszewska.

-Cieszę się, że kolejna edycja tej charytatywnej imprezy doszło do skutku. Po raz pierwszy w tym wydarzeniu uczestniczył mój syn Alex, który podobnie jak ja przyleciał z Kanady. Po zakończeniu imprezy uczniów z tych dwóch szkół zabieramy na obiad i do kina. Wpisowe było symboliczne, ale mamy swoje fundusze, bo wspierają nas sponsorzy. I dlatego pomagamy lokalnej społeczności w powiecie kazimierskim, głównie dzieciom i młodzieży. Mój tata przez wiele lat był tam nauczycielem, również dyrektorem i dlatego taki obraliśmy kierunek działania. Tata przez prawie 50 lat był nauczycielem, chętnie pomagał innym i dlatego chcemy kontynuować jego dzieło - powiedział pomysłodawca i główny organizator Charytatywnego Spaceru z Kijkami Piotr Lach, który urodził się w Pińczowie, przez wielem lat był związany z powiatem kazimierskim, a obecnie mieszka w Kanadzie.

Patronat nad wydarzeniem objęli prezydent Kielc, wojewoda świętokrzyski i marszałek województwa świętokrzyskiego, a patronem medialnym było Echo Dnia. Uczestnicy otrzymali medale, puchary, na weekend został też rozlosowany samochód KIA od KIA Patecki.

Mistrz Błachowicz liczy na nokaut!

Wideo

Dodaj ogłoszenie