Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Kielcach odbyły się obrady młodzieżowych samorządów województwa świętokrzyskiego. O czym dyskutowano? Zobaczcie wideo i zdjęcia

Paulina Baran
Paulina Baran
Wideo
od 16 lat
W piątek 14 kwietnia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się Konferencja Samorządów Uczniowskich Województwa Świętokrzyskiego. Spotkanie było okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń, a poruszane zagadnienia dotyczyły między innymi współpracy samorządu uczniowskiego z opiekunami, dyrekcją i samorządem lokalnym, sposobów na aktywizację uczniów, roli social mediów w działaniach samorządu uczniowskiego oraz praw ucznia.

Konferencja Samorządów Uczniowskich Województwa Świętokrzyskiego odbyła się w gmachu urzędu wojewódzkiego. Spotkanie otworzyli wicewojewoda Rafał Nowak oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś.

- Cieszę się, że przyjechała do nas najaktywniejsza młodzież województwa. Jesteście reprezentantami swoich środowisk, którym chciało się podjąć trud działania w swoim samorządzie szkolnym, przedstawić pewien program swoim koleżankom i kolegom, aby móc zrobić coś dla siebie i swojego otoczenia

– mówił wicewojewoda do młodych ludzi uczestniczących w konferencji.

- Mam nadzieję, że wspólnie zasiejemy dobre ziarno także w cyberświecie, w którym wy i wasze pokolenie spędza dużo czasu. Cyberświat niesie wiele szans przed nami wszystkimi, jest w nim wiele informacji, jednak można znaleźć tam także bardzo dużo hejtu i nienawiści. Ważne jest, abyśmy wspólnie zadbali o to, by pojawiało się tam coś dobrego. Takie właśnie dobre słowo przyniesie dobry owoc. Musimy pokazać, że cyberświat, tworzony także przez was, to nie jest zły świat – złe są poszczególne jednostki i one są w mniejszości

– dodał Rafał Nowak.

Przedsięwzięcie zorganizował Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego, wspólnie z Wojewodą Świętokrzyskim oraz Samorządem Województwa Świętokrzyskiego.

Konferencja była okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń, a poruszane zagadnienia dotyczyły m.in.: współpracy samorządu uczniowskiego z opiekunami, dyrekcją i samorządem lokalnym, sposobów na aktywizację uczniów, roli social mediów w działaniach samorządu uczniowskiego oraz praw ucznia.

Zorganizowano warsztaty i panele dyskusyjne z udziałem ekspertów. Jeden z nich, pod hasłem „Dobre słowa czyli rzecz o wygaszaniu sporów”, nawiązywał do prowadzonej kampanii społecznej Wojewody Świętokrzyskiego #dobresłowa, której głównym celem jest propagowanie pozytywnych relacji międzyludzkich oraz walka z hejtem w internecie. Zaproszonymi gośćmi biorącymi udział w panelu byli: prof. Piotr Zbróg - językoznawca z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Beata Pszeniczna - aktorka Teatru imienia Stefana Żeromskiego, ksiądz profesor Rafał Dudała - rektor Kościoła Akademickiego w Kielcach oraz Aleksandra Niemczyk – dziennikarka i wiceprezes Stowarzyszenia Sztuka Łączenia. Rozmawiali z młodzieżą o języku używanym w relacjach międzyludzkich oraz wulgaryzmach w przestrzeni publicznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie