W lidze okręgowej lider Granat Skarżysko-Kamienna znów gromi

Paweł Wełpa
Granat Skarżysko-Kamienna, już niemal pewny awansu do IV ligi, wysoko pokonał na własnym stadionie broniącego się przed spadkiem z ligi okręgowej Piasta Stopnica 5:0. Gdyby zarówno gospodarze jak i goście mieli lepiej nastawione celowniki, wynik mógłby być dużo wyższy.

Choć oba zespoły dzieli kilkanaście pozycji w tabeli, to goście nie zamierzali murować swojej bramki w meczu z liderem. Nawet gdy gospodarze prowadzili już dwoma bramkami, goście próbowali strzelić gola. Impet stracili dopiero w drugiej połowie, gdy skarżyszczanie podwyższyli na 3:0.

Mecz zaczął się po myśli Granatu. Najpierw, w 6. minucie, głową z bliska do bramki piłkę wbił skuteczny ostatnio Damian Szyszka, a w 13. minucie kiks obrońcy w polu karnym wykorzystał Mariusz Grzejszczyk i Granat szybko uzyskał dość bezpieczną przewagę.

Goście jednak nie zrezygnowali z walki o dobry wynik i 25. minucie zabrakło im odrobiny szczęścia. W dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Michał Pławski, ale nie trafił w bramkę. W drużynie Granatu gola głową mógł zdobyć Krzysztof Rzeszowski, ale golkiper gości Przemysław Śliski był na posterunku.

Po przerwie goście już spuścili z tonu i gra toczyła się głównie na ich połowie. Etatowych snajperów Granatu wyręczył w tym meczu Kamil Uciński, który w przerwie wszedł z ławki. Ożywił on poczynania ofensywne swojego zespołu, sam zdobywając dwa ładne gole. Wynik ustalił Bartosz Styczyński, który jak zwykle znalazł się w polu karnym przeciwnika przy stałym fragmencie gry, ale tym razem wbił piłkę do siatki nogą po zamieszaniu w polu bramkowym.

Pomimo że goście w drugiej połowie oddali inicjatywę gospodarzom, to też mieli szanse na gole. W 57. minucie w sytuacji sam na sam Artura Walaska zatrzymał Tomasz Borgensztajn, a tuż przed końcem to pod bramką Granatu doszło do zamieszania, ale gościom nie udało się strzelić choćby honorowego gola.

Dzięki kolejnym trzem punktom Granat Skarżysko-Kamienna jest coraz bliżej zapewnienia sobie awansu do IV ligi. Jeśli wygra dwa następne mecze, to stanie się tak już po 24. kolejce. Wcześniej, w 23. kolejce, zespół ze Skarżyska zmierzy się na wyjeździe z OKS-em Opatów.

Granat Skarżysko-Kamienna – Piast Stopnica 5:0 (2:0)