W lutym Oleśnica hucznie świętowała przywrócenie praw...

  W lutym Oleśnica hucznie świętowała przywrócenie praw miejskich po 150 latach. Był wyjątkowy koncert rodziny Kaczmarek

  oprac. ach

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Koncert Rodziny Kaczmarek w Oleśnicy
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©UMiG Oleśnica

  W niedzielne popołudnie, 3 lutego mieszkańcy Oleśnicy śpiewająco uczcili odzyskanie praw miejskich po 150. latach. Tego dnia zorganizowano koncert rodziny Kaczmarek.
  Aby uczcić odzyskanie praw miejskich, Urząd Miasta i Gminy zorganizował wyjątkowy koncert Rodziny Kaczmarek. Miał on miejsce w parafialnym klimatycznym, neogotyckim kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

  W to zimowe niedzielne popołudnie rodzina Kaczmarków zabrała gości w niezwykłą muzyczną podróż. Zaśpiewali wiele znanych arii i duetów z opery i operetki, piosenek z musicali.
  Występ składał się z trzech części. Podczas pierwszej można było usłyszeć najpiękniejsze utwory operetkowe: „Jakże mam ci wytłumaczyć” - Emericha Kalmana, „Śnić sen” - Mitcha Leight, „Graj cyganie”, „Czardasz Sylwi” –Emericha Kalmana i wiele innych. Po niej były pieśni neapolitańskie oraz utwory włoskie i hiszpańskie. Ucztę muzyczną wzbogaciły nastrojowe światła.

  Mieszkańcy, którzy przyszli uczcić odzyskanie praw miejskich podkreślali, że koncert był bardzo poruszający, i że na długo również pozostanie w pamięci. Cieszyli się, że to właśnie Rodzina Kaczmarków wpisze się w nową historię Oleśnicy jako miasta, bowiem to artyści z pierwszej półki, koncertują na terenie całej Polski i poza jego granicami. Tylko w samym 2018 roku koncertowali dla Polonii w Chicago, w Wilnie, Budapeszcie i w Szwecji.

  Więcej o wyjątkowej historii Oleśnicy TUTAJ

  Rodzina Kaczmarek
  Iwona Kaczmarek – sopran liryczny, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Studiowała na wydziale wokalno - aktorskim. Już w czasie studiów podjęła współpracę z Filharmonią Łódzką. Studia podyplomowe odbyła pod kierunkiem wybitnego tenora Kałudi Kałudowa, znanego na świecie śpiewaka operowego. Od 2006 roku współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi. Debiutowała w partii tytułowej opery G. Verdiego Aida. W swoim repertuarze posiada role w operach m.in.: Tosca, Hrabina, Halka, Trubadur oraz partie w następujących operetkach: Baron cygański, Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza. Występuje gościnnie na terenie całego kraju, śpiewając zarówno repertuar klasyczny, jak i estradowy. Jej mąż Piotr Kaczmarek – tenor dramatyczny. W 2000 roku ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi. Studiował na wydziale wokalno - aktorskim. Dalszą edukację podjął, podobnie jak jego żona, u światowej sławy tenora Kałudi Kaudowa. Przez dwa sezony był pierwszym tenorem Teatru Muzycznego w Łodzi. Od 2000 roku współpracuje jako pierwszy tenor z Reprezentacyjnym Zespołem Wojska Polskiego w Warszawie. Regularnie występuje w filharmonii warszawskiej, katowickiej, krakowskiej i rzeszowskiej. Współpracował z Teatrami Muzycznymi w naszym kraju. Wiele razy występował w TVP. W 2000 roku podjął współpracę ze znanym tenorem Bogusławem Morką, z którym koncertował sam, ale także ze swoją Śpiewającą Rodziną (Iwoną, Wojtkiem i Adamem) na terenie całej Polski i poza jej granicami.

  Śpiewająca rodzina to również dwóch niezwykle utalentowanych synów, obdarzonych przepięknymi głosami: - Adam – tenor, który urodził się 9 lutego 2003 roku. Muzykę pokochał od najmłodszych lat. Koncertuje na terenie całej Polski i poza jego granicami, posłuchać go można zazwyczaj w filharmoniach i domach kultury. Wojciech Kaczmarek –urodził się 25 lutego 1999 roku. Posiada przepiękny (niespotykanej barwy) głos baryton, o niezwykle czystej i wyrazistej barwie. Koncertuje sam, ze swoim bratem Adamem lub rodzicami. Posłuchać go można na terenie całej Polski. Wojciech jest laureatem wielu konkursów wokalno-muzycznych. Chłopcy jak sami mówią śpiewają od urodzenia, byli także uczestnikami programu telewizyjnego „Mam talent”. Pomimo tego, że nie doszli do półfinału, jednak i tak odnieśli ogromny sukces, o czym świadczą milionowe odsłony ich piosenek na popularnym kanale rozrywkowym.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce