Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Mąchocicach Kapitulnych powstanie pracownia edukacyjna, będę atrakcyjne zajęcia

Opracowanie Anna Bilska
Umowę dającą zielone światło to realizacji projektu podpisali wójt Tomasz Lato, skarbnik Małgorzata Kumór i Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW.
Umowę dającą zielone światło to realizacji projektu podpisali wójt Tomasz Lato, skarbnik Małgorzata Kumór i Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW.
Wiele ciekawych zajęć w nowej pracowni edukacyjnej, udział w tematycznych wyjazdach czeka uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mąchocicach Kapitulnych. To efekt podpisanej właśnie umowy przez Gminę Masłów wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Projekt pod nazwą "Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej – Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii" będzie realizowany w Szkole Podstawowej w Mąchocicach Kapitulnych do końca sierpnia 2019 roku. Pierwsze zajęcia z uczniami odbędą się już we wrześniu w roku szkolnym 2018/2019. W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych przyrodniczych w klasach IV – VIII z przedmiotów: biologia, fizyka, geografia i chemia. Odbywać będą się one w nowo powstałej pracowni edukacji ekologiczno-przyrodniczej. Zostanie ona wyposażona w nowe sprzęty m.in. mikroskopy, szklane lupy, zestawy do testowania minerałów, wagę elektroniczną, wielofunkcyjny przyrząd pomiarowy. Co ważne zajęcia odbywać będzie zarówno w ramach lekcji jak i jak zajęć pozalekcyjnych.

Skorzystać z pracowni
W klasach I – VIII odbywać będą się zajęcia ekologiczne na temat skutecznych sposobów dbania o najbliższe środowisko z zastosowaniem wybranych zasobów nowej pracowni. Uczniowie ruszą również w teren. Zaplanowano zajęcia terenowe z zakresu ochrony wód, powietrza, gleby i powierzchni ziemi. Młodzież będzie mogła w wcielić się w ekologów i bazować m.in. na uzyskanych wskaźnikach środowiskowych. Przewidziano również udział uczestników projektu w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik” oraz wyjazdach edukacyjnych do Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie oraz Geoparku w Kielcach.

Od najmłodszych lat
Chcemy, by dzięki udziałowi w tym projekcie nasza młodzież uwrażliwiła się na temat stanu środowiska naturalnego, w którym żyje i potrafiła o nie dbać. Pamiętajmy, że edukację ekologiczną warto rozpocząć już od najmłodszych klas. Uczniowie to, czego nauczyli się w trakcie zajęć będą mogli zaprezentować podczas III Festiwalu Nauki, który odbędzie się w czerwcu w Ciekotach – mówi wójt Tomasz Lato. Całość zadania wynosi 30 tys. zł., a dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynosi 80 procent czyli 24 tys. zł.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018





Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!






TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?





Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10





Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać!






Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych



ZOBACZ TAKŻE: Pościg za BMW w Kielcach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie