W maju koniec budowy obwodnicy Staszowa. Wielkie opóźnienie...

  W maju koniec budowy obwodnicy Staszowa. Wielkie opóźnienie przez mały most na rzece Czarna

  Zdjęcie autora materiału

  Paweł Więcek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W maju koniec budowy obwodnicy Staszowa. Wielkie opóźnienie przez mały most na rzece Czarna
  W maju tego roku koniec budowy obwodnicy Staszowa. Wielkie opóźnienie w realizacji tej ważnej inwestycji spowodowane zostało przez... mały most na rzece Czarna.
  W maju koniec budowy obwodnicy Staszowa. Wielkie opóźnienie przez mały most na rzece Czarna
  O problemach związanych z budową obwodnicy Staszowa informowaliśmy wielokrotnie. Koszt inwestycji to 19 milionów 667 tysięcy złotych. Budowa obwodnicy ruszyła w lipcu 2017 roku i według planów miała zostać wybudowana do 31 października 2018 roku. Tak się jednak nie stało.

  Wszystko rozbija się o most na rzece Czarnej - tu prace rozpoczęto nieco później ze względu na brak niektórych dokumentów. Wykonawca tłumaczył, że winę za to ponosi inwestor.
  Inwestor z kolei mówił o niedostatecznej mobilizacji sił po stronie wykonawcy. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia. Podpisano aneks, w którym uzgodniono, iż most zostanie oddany do użytku w 2019 roku, przy czym pozostałe elementy ze zgodą na użytkowanie zamknięto pod koniec 2018 roku.

  - Termin zakończenia całej inwestycji wraz z mostem na rzece Czarna został przedłużony do 9 maja - informuje Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

  Długość obwodnicy Staszowa wynosi 4,87 kilometra. W znacznej części obwodnica przebiega przez tereny leżące poza miastem, łącząc trzy drogi wojewódzkie: numer 765 - Osiek-Staszów-Chmielnik, 757 - Stopnica-Staszów i 764 - Staszów-Raków-Kielce.
  Inwestycja zaczyna się rondem na skrzyżowaniu ulic Kościuszki z Targową. Następnie przebiega niemal równolegle z torami kolejowymi i mniej więcej na wysokości stacji PKP przecina się z drogą na Stopnicę – tu również powstało rondo.

  Kolejne dwa zupełnie nowe skrzyżowania okrężne zbudowane zostały na przecięciu nowej obwodnicy z trasą na Chmielnik, tuż przed Oględowem, i trasą na Raków-Kielce, za Radziłowem.

  Nieco wcześniej nowa obwodnica nowoczesnym mostem o długości 104 metrów, przecina rzekę Czarną. Na całej długości obwodnicy jest droga jednojezdniowa o dwóch pasach ruchu. Droga na większości swojej długości ma 7 metrów szerokości, poszerza się jedynie na rondach i w okolicy dwóch skrzyżowań z drogami gminnymi

  Północno-zachodnia obwodnica Staszowa to ważna inwestycja. Droga ma usprawnić i ułatwić ruch w regionie oraz wpłynąć na rozwój miasta oraz poprzez znaczne ograniczenie ruchu kołowego w centrum Staszowa, poprawić warunki życia jego mieszkańców.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:


  NOWE ZASADY PRZECHOWYWANIA NAWOZÓW I NAWOŻENIA. SPRAWDŹ, ZA CO DOSTANIESZ KARĘ


  PLAN NAWOŻENIA AZOTEM – JAK SPORZĄDZIĆ  Gdzie zarejestrować koło gospodyń wiejskich?  Dopłaty do paliwa rolniczego 2019. Do kiedy złożyć wniosek o zwrot akcyzy, do kiedy faktury, stawka? [5.02]
  Śmieszne nazwy miejscowości w Polsce. ZOBACZ galerię!  NIE CHCIAŁ JEJ ROLNIK, KTÓRY SZUKA ŻONY. ZOBACZCIE ZDJĘCIA WYSPORTOWANEJ PAULINY  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce