W meczu na szczycie Hummel 4. Ligi Star Starachowice pokonał GKS Zio-Max Nowiny i umocnił się na pozycji lidera. Kontuzja Marcina Kaczmarka

Jaromir Kruk, Dorota Kułaga
Kolejne spotkania naszych drużyn. Star Starachowice kroczy pewnie do trzeciej ligi, grają też Arka Pawłów i Kamienna Brody
W meczu na szczycie w 13. kolejce Hummel 4. Ligi lider Star Starachowice pewnie 4:0 pokonał dotychczasowego wicelidera GKS Zio-Max Nowiny.

W meczu na szczycie Star Starachowice pokonał GKS Zio-Max Nowiny

Star Starachowice - GKS Zio-Max Nowiny 4:0 (1:0)
Bramki: Piotr Mikos 13, Przemysław Śliwiński 47, Szymon Hajduk 65, Bartosz Szydłowski 90+2.
Star: Michał Nowak – M. Styczyński (79 Grzywalski), Jagiełło, Gębura, M. Kaczmarek (42 Kosztowniak) – Mikos (69 Szydłowski), Ambrozik, Nowocień (81 Jaśkiewicz), P. Stefański – Sz. Hajduk, Śliwiński (69 K. Wiecha).
GKS: Skrzypiński – Krzeszowski, Brela, D. Pietras, Marek (73 Nowakowski) – Kawecki, Szmalec (69 Mat. Gadomski), Sinkiewicz (76 Blicharski) – Papka (63 Zębala), Kot (76 P. Gardynik).
Sędziowali: Marek Śliwa + Bartosz Skowronek, Mateusz Rodak.
Widzów: około 300.

Goście z Nowin postawili liderowi poprzeczkę bardzo wysoko i od samego początku mocno zaatakowali. GKS Zio-Max bardzo dobrze operował piłką, jego zawodnicy wygrywali sporo pojedynków, ale nie przekładało się to na konkrety. Już w 13 minucie obrona przyjezdnych pozwoliła na wiele Piotrowi Mikosowi, który w polu karnym przyjął piłkę i przygotował do strzału tak jak zapragnął i dał Starowi prowadzenie. Parę minut później bramkarz GKS podał futbolówkę Szymonowi Hajdukowi, ale zrehabilitował się i wybronił jego uderzenie. W doliczonym czasie pierwszej odsłony Michał Nowak odbił piłkę po strzale Radosława Szmalca, a dobitka głową Mateusza Kaweckiego wylądowała na słupku, co wywołało konsternację u trenera Ludwinka. W 47 minucie bramkarzowi GKS przydarzył się kolejny błąd, w zasadzie wielbłąd, bo interweniował tak, że futbolówka trafiła do Przemysława Śliwińskiego, który bez problemów ulokował ją w siatce. Kwadrans po tym po zagraniu Patryka Kosztowniaka Szymon Hajduk głową podwyższył prowadzenie lidera, a znów nie popisał się golkiper Nowin. W końcówce Star, głównie po kontrach stworzył kilka okazji, m.in. Mateusz Jagiełło trafił w poprzeczkę. Czwartego gola po fenomenalnym podaniu Kacpra Wiechy zdobył Bartosz Szydłowski. – Wynik trochę zakłamuje boiskową rzeczywistość. Nowiny to bardzo dobry zespół, a nam bardzo pomógł ich młody bramkarz – powiedział Tadeusz Krawiec, trener Staru. – Szkoda naszych okazji, nie zasłużyliśmy na taką porażkę, ale Star to naprawdę mocna drużyna – podsumował Mariusz Ludwinek, szkoleniowiec GKS Zio-Max.

Kontuzji kolana w tym spotkaniu doznał były reprezentant Polski Marcin Kaczmarek. Po dokładnych badaniach okaże się jak poważny jest to uraz i jak długa przerwa w treningach czeka popularnego "Kakę".