W meczu na szczycie Hummel 4. ligi Star Starachowice wygrał na wyjeździe z Granatem Skarżysko-Kamienna. Kulisy spotkania w obiektywie

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Dorota Kułaga
od 16 lat
W meczu na szczycie w piątej kolejce Hummel 4. ligi Granat Skarżysko-Kamienna nie zatrzymał rozpędzonej drużyny Staru Starachowice. Przegrał na własnym stadionie 0:3.

Granat Skarżysko-Kamienna - Star Starachowice 0:3 (0:0)
Bramki: Piotr Mikos 53, Piotr Stefański 65, Michał Grunt 83.
Granat: Strzelec - Gwóźdź, Styczyński, Hińcza, Bartoszek (60. Wierzchanowski), Dudzik, Papros, Gładyś (60. Walkowiak), Kaczmarski (60. Gurski), Uciński (67. Miller), Sot (85. Goździk)
Star: Nowak - Gębura, Puton, Nowocień (78. Grunt), Kaczmarek (78. Kosztowniak), Stefański (68. Ambroziak), Jagiełło, Hajduk, Styczyński, Mikos (80. Jaśkiewicz), Śliwiński (86. Kozakiewicz).
Czerwona kartka: Bartosz Styczyński 14 min.

Skrót meczu

Aspirujący do III ligi Star Starachowice odniósł pewne zwycięstwo nad Granatem, choć dość niespodziewanie wysokie. Na przebieg meczu wpływ maiła jednak sytuacja z 14. minuty. Obrońca Granatu Bartosz Styczyński popełnił błąd w obronie i próbując go naprawić, sfaulował wychodzącego sam na sam zawodnika rywali. Otrzymał za to czerwoną kartkę i gospodarze musieli przez resztę meczu grać w osłabieniu. W pierwszej połowie różnica jednego zawodnika jeszcze się nie uwidoczniła. Mecz był wyrównany, oba zespoły miały po jednej „setce”, ale bramki nie padały.

Przewaga liczebna Staru zaczęła być widoczna po przerwie. Gospodarze starali się rozbijać ataki gości, ale w 53. minucie nie upilnowali Piotra Mikosa, który ładnym strzałem zza pola karnego strzelił w samo okienko.

Drugi gol był dość kuriozalny, bo i strzelec gola Piotr Stefański, i obrońca Granatu wpadli do bramki z piłką. Wynik meczu ustalił w 83. minucie Michał Grunt, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko.

Granat nie ograniczał się do obrony, ale podopiecznym Marcina Kołodziejczyka brakowało skuteczności pod bramką Staru. Dobrze pilnowany przez swoich byłych kolegów z zespołu był Bartosz Sot, najskuteczniejszy jak na razie w tym sezonie piłkarz ligi.