Koncertem kolęd, który odbył się w niedzielne popołudnie w Szkole Podstawowej w Porzeczu, zadebiutowało Koło Gospodyń Wiejskich „Porzeczaneczki”.

Nowo powstałe Koło Gospodyń Wiejskich „Porzeczaneczki” zaprosiło społeczność lokalną do wspólnego kolędowania. W pięknie przybranej i wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Porzeczu rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki, które poprzedziły jasełka w wykonaniu uczniów. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli – wójt Miedzianej Góry – Damian Sławski oraz wicewójt Piotr Buras, którzy chętnie włączyli się do śpiewania o narodzinach Jezusa.
- Bardzo przeżywałyśmy ten nasze debiut, ale cieszymy się, że na nasze zaproszenie odpowiedziało tak wiele osób – mówiła przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, Aneta Orzechowska, a wójt Sławski chwalił aktywność pań i życzył, by udało im się zrealizować plany i zamierzenia.

Koło Gospodyń Wiejskich „Porzeczaneczki” tworzą mieszkanki Porzecza i Bugaja. - Jest nas 12, działamy od miesiąca, ale mamy sporo planów, wierzę, że nie zabraknie nam zapału, a mieszkańcy chętnie będą włączać się w nasze działania – dodaje Aneta Orzechowska.

Jak tłumaczy - „Porzeczaneczki” chcą wyciągnąć ludzi z domów i integrować wszystkie pokolenia. Wkrótce ruszą zajęcia z fitness, w planach są imprezy okolicznościowe, takie jak choćby Dzień Kobiet czy Rajd Patriotyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Panie z „Porzeczaneczek” mają dużo pomysłów, podobnie zresztą jak i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Bobrzanki”, które powstało tuż przed końcem ubiegłego roku. Mieszkanki Bobrzy mają już spore doświadczenie w działalności, bowiem jako zespół od lat współorganizują takie wydarzenia jak Dzień Pieroga Świętokrzyskiego, uczestniczą w imprezach gminnych i kultywują lokalne tradycje. - Dalej będziemy śpiewać, zajmować się rękodziełem artystycznym i przygotowywać lokalne potrawy – zapowiada Wioletta Podstawka, szefowa „Bobrzanek”, podkreślając, że najistotniejsze jest integrowanie wspólnoty i pielęgnowanie lokalnego dziedzictwa.

W gminie Miedziana Góra działa także Koło Gospodyń Wiejskich „Macierzanka”, które powstało w 2006 roku i w ciągu wszystkich minionych lat stało się piękną wizytówką gminy.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boomCo wiesz o prowadzeniu auta zimą? QuizZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

Źródło:vivi24