W niedzielę przedterminowe wybory do Rady Powiatu Koneckiego. Na placu boju 7 komitetów - 194 osób (POZNAJ WSZYSTKICH KANDYDATÓW)

sw
194 kandydatów walczy o 21 miejsc - w niedzielę 16 czerwca przedterminowe wybory do Rady Powiatu Koneckiego. Swoje listy we wszystkich czterech okręgach wystawiło siedem komitetów. Kto wygra? Będziemy wiedzieć już w nocy z niedzieli na poniedziałek - wyniki podczas Nocy Wyborczej na echodnia.eu. Dziś jeszcze raz prezentujemy wszystkich 194 kandydatów.

Do wyborów idą komitety:

Prawi i Solidarni składający się z części działaczy partii tworzących obóz Zjednoczonej Prawicy;

Robert Plech Nowy Powiat utworzony przez byłego szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej Roberta Plecha grupujący ludzi wielu środowisk;

Ziemia Konecka stworzonego przez znanych samorządowców kojarzonych zarówno z prawicą, jak i z lewicą - burmistrza Końskich Krzysztof Obratańskiego i burmistrza Radoszyc Michała Pękalę;

Nasz Powiat złożony z aktywnych przedsiębiorców związanych między innymi ze środowiskiem działaczy piłki ręcznej;

Polskie Stronnictwo Ludowe, ugrupowanie wchodzące w skład wszystkich koalicji rządzących powiatem od początku jego istnienia w 1999 roku. Jedyny komitet pod szyldem partyjnym.

Porozumienie TKN na czele którego stoi lider Platformy Obywatelskiej w powiecie Michał Cichocki;

Innowacyjny Samorząd skupiający młodych sympatyków prawicy i innych ugrupowań.

Przypomnijmy, że po rozwiązaniu Rady Powiatu Koneckiego z mocy prawa przez wojewodę świętokrzyskiego premier zarządził przedterminowe wybory na 16 czerwca. To pierwszy taki przypadek w Polsce po 1989 roku. To efekt wniosku złożonego w marcu przez grupę radnych związanych z Robertem Plechem. Dowodzili oni, że Rada Powiatu naruszyła prawo nie wybierając czwartego członka Zarządu Powiatu w ciągu trzech miesięcy od ogłoszenia wyników wyborów, choć taką liczbę określał regulamin powiatu.

Przedterminowe wybory do Rady Powiatu Koneckiego odbędą się w niedzielę 16 czerwca. Lokale wyborcze będą w tych samych miejscach jak w poprzednich wyborach, będą czynne od godziny 7 do 21.

Radę Powiatu wybieramy w czterech okręgach. Numer 1 obejmującym miasto i gminę Końskie - mandaty otrzyma aż 9 osób. Numer 2 obejmującym miasto i gminę Stąporków - mandaty otrzyma 5 osób. Numer 3 obejmującym gminy Radoszyce, Fałków i Ruda Maleniecka - mandaty otrzymają 4 osoby. Numer 4 obejmującym Smyków, Gowarczów i Słupia Konecka - mandaty otrzymają 3 osoby.

Uwaga! W niedzielę od godziny 21 będziemy na bieżąco przez całą noc podawali wyniki wyborów w powiecie koneckim.

Wszystko o kandydatach:

Poseł PiS rzecznikiem praw obywatelskich?

Wideo

Dodaj ogłoszenie