Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Opatowie przedstawiciele młodzieży z czterech powiatów wzięli udział w spotkaniu "Świętokrzyskie - tu się uczę". Zobacz zdjęcia

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Spotkanie -  „ŚWIĘTOKRZYSKIE – TU SIĘ UCZĘ, TU PRACUJĘ”.
Spotkanie - „ŚWIĘTOKRZYSKIE – TU SIĘ UCZĘ, TU PRACUJĘ”. Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach
W czwartek w Opatowie odbyło się spotkanie informacyjno - konsultacyjne dla młodzieży, które zorganizowane zostało przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach. Młodzież z powiatów: opatowskiego, ostrowieckiego, staszowskiego i sandomierskiego miała możliwość dowiedzieć się jakie kwalifikacje mogą być przepustką do pewnego i stabilnego zatrudnienia.

Wybór szkoły i kierunku kształcenia to poważna decyzja, często na całe życie. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży, z inicjatywy wicemarszałek Renaty Janik, Wojewódzki Urząd Pracy organizuje w regionie świętokrzyskim spotkania z młodzieżą szkół ponadpodstawowych.

W Opatowie spotkali się przedstawiciele powiatu opatowskiego, ostrowieckiego, staszowskiego i sandomierskiego: uczniowie, dyrektorzy szkół i samorządowcy.

Anna Trojanowska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim uważa, że takie spotkania są bardzo cenne, zwłaszcza dla młodych ludzi. - Pokazują uczniom z regionu świętokrzyskiego, ze warto tutaj się uczyć, warto studiować i warto z tym regionem wiązać swoją karierę zawodową – dodaje dyrektor. Trojanowska uważa, że województwo świętokrzyskie ma ogromne perspektywy dla młodych ludzi.

Spotkania, „ŚWIĘTOKRZYSKIE – TU SIĘ UCZĘ, TU PRACUJĘ” mają na celu zachęcenie młodych ludzi do studiowania i związania swojej kariery z naszym regionem.

- Młodzi ludzie otrzymają istotne informacje, pomocne w zaplanowaniu dalszej ścieżki nauki i kariery, z wykorzystaniem potencjału oferowanego przez region świętokrzyski - powiedziała Aleksandra Marcinkowska Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.
- Eksperci zaprezentują między innymi szanse, jakie oferuje program „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027” oraz ofertę edukacyjną Politechniki Świętokrzyskiej – największej, publicznej uczelni technicznej w regionie, kształcącej kadry na potrzeby gospodarki opartej na wiedzy – dodała Marcinkowska.

Dariusz Kaszuba, nauczyciel z Liceum Ogólnokształcącego numer I, imienia Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz radny miasta podkreśla, że spotkanie, to zwrócenie uwagi młodzieży na potencjał naszego regionu. - To także zasygnalizowanie potrzeb, które województwo posiada w kształceniu młodych ludzi na określonych kierunkach – mówi Kaszuba.
- Wcale nie trzeba wyjeżdżać gdzieś daleko, żeby znaleźć dobrą pracę, wystarczy tylko wybrać dobry kierunek studiów – dodaje.

Natalia Adamska i Patrycja Baran z Liceum Ogólnokształcącego numer I imienia Stanisława Staszica w Ostrowcu zgodnie mówiły, że spotkanie było bardzo interesujące, zwłaszcza dla osób zamieszkujących region świętokrzyski. - To świetne spotkanie dla tych, którzy chcą poznać siebie i chcą ukierunkować swoją karierę. – mówi Natalia.
- To spotkanie zmieniło moje patrzenie na dalszą naukę – mówi Patrycja. - Tym bardziej, że jesteśmy już w takim wieku gdzie będziemy musieli podjąć decyzje na przyszłość, na nasz rozwój dalszy. I to spotkanie uświadamia nam, że blisko nas są dobrze rozwijające się uczelnie – dodaje.

Joanna Młynarska, dyrektor Niepublicznego Technikum imienia generała Władysława Andersa w Opatowie, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach mówi, że spotkanie było bardzo dobrym pomysłem -T akie spotkania pozwalają szerzej spojrzeć na celowość wyboru kierunku kształcenia. Ale to spotkanie było także ważne dla nas, dyrektorów i nauczycieli przedmiotów zawodowych z racji takich informacji dotyczących finansowania kształcenia zawodowego – dodała Joanna Młynarska.

Spotkania w jesiennym cyklu „ŚWIĘTOKRZYSKIE – TU SIĘ UCZĘ, TU PRACUJĘ” zaplanowano także 30 września w Skarżysku – Kamiennej, Miejskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 25 (dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu skarżyskiego, starachowickiego i koneckiego) oraz 3 października we Włoszczowie, Willa Aromat, ul. Jędrzejowska 81 (dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu włoszczowskiego, buskiego, kazimierskiego, jędrzejowskiego i pińczowskiego).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie