Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W ostrowieckim „Chreptowiczu” wiosnę witali w ... wielu językach

Mirosław Rolak
Niezwykły pomysł na powitanie wiosny mieli uczniowie Liceum Liceum Ogólnokształcące nr II im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu. Zaprezentowali swym kolegom oraz gimnazjalistom którzy odwiedzili „Chreptowicza” atrakcyjne formy nauki języków obcych

-Zaproponowaliśmy moc atrakcji łączących naukę z zabawą nie tylko naszym uczniom, ale i zaproszonym gimnazjalistom – powiedział dyrektor szkoły Sławomir Miszczuk.- Podobnie jak w ubiegłym roku ciekawe zajęcia odbyły się pod patronatem Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. W ramach trwającej już kilka lat współpracy z lubelską wyżsża uczelnią, tegoroczne zajęcia z okazji święta wiosny skoncentrowane były wokół atrakcyjnej nauki języków obcych, które znajdują się w ofercie naszej szkoły: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego i hiszpańskiego. W organizację wydarzenia zaangażowani byli nauczyciele uczący tych przedmiotów.

- Warsztaty językowe odbywające się w językach obcych prowadzone były przez studentów Zakładu Lingwistyki stosowanej UMCS – dodaje nauczycielka języka angielskiego Ewa Kateusz, wychowawczyni klasy dwujęzycznej. - Celem zajęć prowadzonych różnymi metodami dydaktycznymi było między innymi doskonalenie sprawnej komunikacji obcojęzycznej, poszerzenie zasobu leksykalnego i poszerzenie wiedzy o krajach konkretnego obszaru językowego.

-Do gustu uczniów najbardziej przypadły warsztaty w formie prezentowania zabawnych sytuacji wynikających z różnic w systemie gramatycznym języka polskiego i innych języków obcych, a co za tym idzie - błędnego stosowania określonych słów i form- mówi Natalia Kuziemka, uczennica drugiej klasy humanistyczno-lingwistycznej.

Obcojęzyczne świętowanie pierwszego dnia wiosny połączone było w „Chreptowiczu” z Ostrowieckimi Dniami Kultury Francuskiej - drugą edycją „Ble Blą Róż”, których pomysłodawczynią i koordynatorką jest Edyta Kaptur, nauczycielka języka francuskiego w LO nr II, zaś organizatorem Stowarzyszenie kulturotwórcze „Nie z tej Bajki”. Oprócz warsztatów językowych wykorzystujących m.in. piosenki francuskie jako przyjemną metodę nauki, przeprowadzono konkursy o Francji i krajach francuskiego obszaru językowego, degustację słodkości kuchni francuskiej (wykonawcami potraw byli uczniowie), projekcję dwóch filmów krótkometrażowych i wystawę dotyczącą zapożyczeń z języka francuskiego w języku polskim „Bonżurka na etażerce”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie