W piekoszowskiej szkole wszyscy grali z orkiestrą przez cały...

  W piekoszowskiej szkole wszyscy grali z orkiestrą przez cały tydzień

  Zdjęcie autora materiału

  Paula Goszczyńska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W piekoszowskiej szkole wszyscy grali z orkiestrą przez cały tydzień
  Już na tydzień przed wielkim 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszyła zbiórka pieniędzy w Szkole Podstawowej w Piekoszowie. Przez pięć dni na szkolnych korytarzach można było wziąć udział w kiermaszu, kawiarence WOŚP, a nawet pstryknąć sobie pamiątkowe zdjęcie w wyjątkowej fotobudce. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna.
  W piekoszowskiej szkole wszyscy grali z orkiestrą przez cały tydzień
  Szkoła Podstawowa w Piekoszowie już od 22 lat włącza się w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Każdego roku organizujemy w związku z tym różnego rodzaju wydarzenia. Były to koncerty kolęd, czy kiermasze rękodzieła artystycznego wykonanego przez naszych uczniów i nauczycieli - mówi nauczycielka Beata Snochowska, jedna z koordynatorek akcji z ramienia szkoły. Wraz z nią koordynatorkami zostały także nauczycielki Anna Prusarczyk, Beata Walczyńska i Elżbieta Sikora.
  To one wpadły w tym roku na wyjątkowy pomysł. - Chciałyśmy tym razem włączyć do akcji jeszcze większą liczbę uczestników. Marzyło nam się, aby zaangażowała się cała społeczność szkolna. I tak też się stało. Pomoc i wielkie serca ludzi przerosły nasze najśmielsze oczekiwania - podkreślają zgodnie organizatorki.

  I nie ma się czemu dziwić, bo pomysł, jaki miały koordynatorki i wolontariuszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z ramienia piekoszowskiej szkoły, okazał się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. - Postanowiłyśmy stworzyć na korytarzu szkolnym kawiarenkę WOŚP. Ustawione zostały stoliki i krzesełka jak w prawdziwej kawiarni. Poprosiłyśmy rodziców i nauczycieli o wsparcie w postaci ciast, z których dochód w całości przekazujemy na fundację. Każdego dnia mamy tu świeże ciasta i ciasteczka pieczone z sercem. Raz też piekłyśmy gofry. Ciasta przynoszą rodzice, nauczyciele, a nawet uczennice, które wykonują je własnoręcznie - mówią koordynatorki. - Wszystko wykupywane jest błyskawicznie - mówi jedna z wolontariuszek Amelia Brożyna z klasy VI, a jej słowa potwierdza inna wolontariuszka, Julia Gaweł. Obie wspólnie sprzedawały ciasta w kawiarence. - Zmieniamy się za ladą z innymi uczniami. Wszyscy bardzo chętnie kupują ciasta. Wiedzą, że w ten sposób wesprą szlachetną akcję - podkreśla Julia Gaweł.

  Akcję Jurka Owsiaka wspierają chętnie także miłośnicy pamiątkowych zdjęć. W jednej z salek została stworzona specjalna fotobudka. - Mamy tu różne gadżety, kolorowe kapelusze, peruki i przebrania. Za zdjęcie uczniowie płacą symboliczną złotówkę, ale przecież każda złotówka tu się liczy - przekonuje koordynatorka, Beata Snochowska. Pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zostaną także przekazane z kiermaszu, a tu można było przez cały tydzień zakupić wiele ciekawych przedmiotów. - Mamy gry, puzzle, książki, biżuterię, kalendarze, koszulki, akcesoria sportowe, kubki, a nawet ubrania przekazane przez darczyńców. Najszybciej sprzedał się koń na biegunach. Wszystkie sprzedawane przedmioty są nowe i wszystkie zostały przekazane przez rodziców i nauczycieli, każdy dany od serca. Wszyscy bardzo chętnie się włączyli do naszej akcji i mocno zaangażowali, za co z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować - dziękują koordynatorki i wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej w Piekoszowie.

  Pomysł na takie wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zasługuje na ogromne słowa uznania. - Pomagając wspólnie się integrujemy. I to jest piękne - podkreślały koordynatorki.

  Warto przypomnieć, że w tym roku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieramy pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Do szpitali mają trafić tak ważne urządzenia, jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG stacjonarne i mobilne, a także wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy, czy sprzęt endoskopowy.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Podniebna gmina Łopuszno [WIDEO, ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce