W pierwszym sparingu piłkarze Korony Kielce zremisowali z Bruk-Betem Nieciecza. Grali nowi zawodnicy. Przykry uraz Jewgienija Szykawki

Dorota Kułaga
W tej akcji bramkę dla Korony zdobył Jewgienij Szykawka.
W tej akcji bramkę dla Korony zdobył Jewgienij Szykawka. Dorota Kułaga
W pierwszym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rozgrywek PKO Ekstraklasy piłkarze Korony Kielce zremisowali na stadionie przy ulicy Szczepaniaka z Bruk-Betem Termalica Nieciecza 1:1.

W pierwszym meczu kontrolnym piłkarze Korony Kielce zremisowali z Bruk-Betem Nieciecza. Grali już nowi zawodnicy

Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)
Bramki: Jewgienij Szykawka 20 - Daniel Pietraszkiewicz 55.
Korona: (I połowa) Forenc (30. Zapytowski) - Szymusik, Petrow, Matyjewicz, Seweryś - Kiełb, Takáč, Sewerzyński, Trojak, Majewski - Szykawka (30. Bojańczyk). (II połowa) Zapytowski (63. Sandach) - Danek, Malarczyk, Zebić, D. Lisowski - Łukowski, Deja, Szpakowski, Oliveira, Nojszewski (88 Bojańczyk) - Szulc.
żółte kartki: Szymusik (Korona) - Poznar, Mešanović, Radwański (Bruk-Bet).
Sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

Jedyną bramkę dla Korony zdobył w 20 minucie Jewgienij Szykawka. Dostał bardzo dobre podanie od Radosława Sewerysia i w sytuacji sam nam strzałem w długi róg ulokował piłkę w bramce. Dziesięć minut później białoruski napastnik po starciu z jednym z graczy z Niecieczy doznał urazu i trzymając się za twarz zszedł z boiska. Okazało się, że Szykawka stracił fragment zęba, ma też rozcięty nos i konieczne jest szycie. W Koronie zagrali nowi, pozyskani ostatnio zawodnicy - Miłosz Trojak z Odry Opole, Adam Deja z Arki Gdynia i Hubert Szulc z Lecha Poznań. Po przerwie spowodowanej poważną kontuzją zagrał też Dawid Lisowski.