W Radzie Powiatu Sandomierskiego bez większych zmian....

  W Radzie Powiatu Sandomierskiego bez większych zmian. Wybrany został przewodniczący i zarząd

  Małgorzata Płaza

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Stanisław Masternak ponownie został starostą sandomierskim.

  Stanisław Masternak ponownie został starostą sandomierskim. ©Małgorzata Płaza

  Na przewodniczącego Rady Powiatu Sandomierskiego, tak samo jak w poprzedniej kadencji, został wybrany Tomasz Huk. Nie zmienił się również starosta.
  Stanisław Masternak ponownie został starostą sandomierskim.

  Stanisław Masternak ponownie został starostą sandomierskim. ©Małgorzata Płaza

  Tomasz Huk został przewodniczącym Rady Powiatu. Małgorzata Płaza

  Tomasz Huk został przewodniczącym Rady Powiatu.
  (fot. Małgorzata Płaza)

  Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego zdobyli aż 12 mandatów w 21-osobowej radzie, co daje im możliwość samodzielnego rządzenia. Nie mieli zatem problemów z uzyskaniem poparcia dla swoich kandydatów. Obsadzili niemal wszystkie stanowiska w prezydium rady oraz zarządzie powiatu.

  W tajnym głosowaniu Stanisława Masternaka poparło 11 osób.
  Pięć było przeciw, a jedna się wstrzymała. - Zapewniam, że dopóki będę starostą, będę traktować wszystkich radnych jednakowo, bez względu na przynależność partyjną. Dotyczy to również wójtów i burmistrzów. Uważam, że tylko dobra współpraca między samorządem gminnym, powiatowym i wojewódzkim może przynieść efekty - powiedział po głosowaniu Stanisław Masternak.

  Zdaniem starosty, najważniejszym celem w tej kadencji będzie budowa lądowiska i nowego bloku operacyjnego w sandomierskim szpitalu. Powiat będzie starał się o unijne dofinansowanie na realizację tych inwestycji.

  Radni zatwierdzili w głosowaniu zaproponowany przez starostę skład zarządu powiatu. Wicestarostą pozostał Wojciech Dzieciuch. Skład zarządu uzupełniają: Zygmunt Kwasek (był w zarządzie w poprzedniej kadencji), a także Marcin Piwnik i Jacenty Czajka.
  Tomasz Huk w tajnym głosowaniu uzyskał 12 głosów. Pięć osób było przeciw.
  Przewodniczący zaznaczył, że w tej kadencji priorytetową sprawą dla rady będzie pozyskiwanie funduszy unijnych, a także realizacja zapisów strategii powiatu.

  - Wszystkich zapraszam do współpracy. Mam nadzieję, że radni zostawią podziały polityczne na boku i staną się prawdziwymi samorządowcami - powiedział Tomasz Huk.
  Na wiceprzewodniczących rady wybrani zostali Witold Stefaniak i Zdzisław Nasternak. Obaj pełnili tę funkcję w poprzedniej kadencji.

  Radni Prawa i Sprawiedliwości zgłosili kandydaturę Krzysztofa Szatana, jednak w głosowaniu uzyskał on mniejszą liczbę głosów.

  Rada ustaliła podczas poniedziałkowej sesji wynagrodzenie dla starosty. Pozostało ono na dotychczasowym poziomie, i będzie wynosić 12 362 złote brutto. Uchwała w tej sprawie przeszła jednogłośnie.

  Pięcioro radnych w Radzie Powiatu Sandomierskiego ma Prawo i Sprawiedliwość. Trzy mandaty zdobył Nasz Powiat, zaś jeden należy do komitetu Samorząd Razem.
  W poniedziałek odbyła się również inauguracyjna sesja Rady Miasta Sandomierza. Na przewodniczącego wybrany został Robert Pytka z Prawa i Sprawiedliwości, zaś wiceprzewodniczącymi zostali Wojciech Czerwiec z Sandomierskiego Porozumienia i Andrzej Bolewski z Naszego Miasta Sandomierz.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (23)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (23) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]