Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W sandomierskim rolniku specjaliści rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym

Klaudia Tajs
Przedstawiciel policji mówił o zasadach bezpieczeństwa w transporcie rolniczym  wynikającym z przepisów ruchu drogowego.
Przedstawiciel policji mówił o zasadach bezpieczeństwa w transporcie rolniczym wynikającym z przepisów ruchu drogowego. Klaudia Tajs
"Otwórz się na bezpieczeństwo w gospodarstwie", pod ta-kim hasłem w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu, w czwartek zorganizowano spotkanie z udziałem przedstawicieli branży około rolniczej oraz policji. Była to pierwsza tak obszerna konferencja tematyczna w sandomierskim rolniku.

Szeroko rozumiany temat bezpieczeństwa dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu ma ogromne znaczenie, gdyż wielu z nich, już teraz pomaga rodzicom w prowadzeniu gospodarstw rolnych lub sadowniczych.

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo, podczas spotkania mówili pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz policji. - Bezpieczeństwo w rolnictwie i gospodarstwa rolnych jest bardzo ważne - powiedziała Jolanta Puzio, pełniąca obowiązki dyrektora w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu. - Nie ma nic cenniejszego od bezpieczeństwa i zdrowia, dlatego staramy się uczulić młodzież na to, aby zachowywali się zgodnie z przepisami BHP podczas swojej pracy. Wiemy, jak dużo jest dziś wypadków, chociaż statystyki mówią, że ta wypadkowość się zmniejsza.

W trakcie spotkania młodzież dowiedziała się o przyczynach wypadków przy pracy, o chorobach zawodowych w gospodarstwach rolnych, o zasadach bezpieczeństwa w transporcie rolniczym wynikającym z przepisów ruchu drogowego. Mówiono także o bezpiecznej obsłudze zwierząt w gospodarstwach rolnych.

Jolanta Puzio przypomniała, że procesie kształcenia, w szkole są przedmioty, które kładą nacisk na elementy bezpieczeństwa. - W niektórych zawodach jest przedmiot bezpieczeństwo o higiena pracy dodała. - Natomiast we wszystkich przedmiotach zawodowych, edukacja i każde zajęcia rozpoczynamy przepisami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczulamy młodzież na każdym, możliwym kroku, na to, aby pracowali bezpiecznie i zgodnie z przepisami, aby nie dochodziło do wypadków, aby chemizacja rolnictwa nie wpływała na ich stan zdrowia.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. WAŻNE DATY NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie