Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Sandomierzu rozmawiano o uzależnieniach. Spotkanie skierowano do osób, które na co dzień pracują na rzecz rodzin

Klaudia Tajs
Po oficjalnym otwarciu spotkania przez Marka Bronkowskiego, burmistrza Sandomierza głos zabrała Paulina Mróz oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, która omówiła skalę zjawiska przemocy w rodzinie na terenie gminy Sandomierz
Po oficjalnym otwarciu spotkania przez Marka Bronkowskiego, burmistrza Sandomierza głos zabrała Paulina Mróz oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, która omówiła skalę zjawiska przemocy w rodzinie na terenie gminy Sandomierz UM Sandomierz
"Uzależnienia a przemoc. Metody i kierunki pracy z rodziną" pod takim hasłem w sandomierskim Ratuszu odbyła się tematyczna konferencja z udziałem osób reprezentujących instytucje pracujące na rzecz rodziny.

Organizatorem konferencji był Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu przy współudziale Urzędu Miejskiego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Konferencja skierowana była do przedstawicieli sandomierskich instytucji, placówek oświatowych oraz członków zespołu interdyscyplinarnego, a więc b.

Po oficjalnym otwarciu spotkania przez Marka Bronkowskiego, burmistrza Sandomierza głos zabrała Paulina Mróz oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, która omówiła skalę zjawiska przemocy w rodzinie na terenie gminy Sandomierz oraz zadania Policji w realizacji procedury interwencyjnej wobec przemocy.

W dalszej części konferencji przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego Anna Chmiel przedstawiła dane statystyczne dotyczące realizacji procedury Niebieskiej Karty przez Zespół Interdyscyplinarny.

Z kolei Marek Kwiatkowski specjalista psychoterapii uzależnień, który przedstawił aspekty uzależnienia na poziomie indywidualnym, rodzinnym i społecznym. Głos zabrała także Renata Durda kierownik Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, która omówiła autodestrukcyjne zachowania kobiet doświadczających przemocy oraz mechanizmy będące przyczyną pozostawania ofiar przemocy ze swoim oprawcą. Wydarzenie stanowiło element działań w zakresie podnoszenia kompetencji służb zajmujących się pomocą osobom, rodzinom dotkniętym przemocą w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016-2020.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




FLESZ. CENY PALIW W GÓRĘ. DIESEL DROŻSZY OD BENZYNY

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie