MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Sandomierzu rozpoczęła się Akademia Liderek „Kobiety w Centrum”. Paniom towarzyszą goście specjalni. Zobacz zdjęcia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Ponad 120 kobiet, mieszkanek różnych stron Polski przyjechało do Sandomierza, by wziąć udział w  Akademii Liderek „Kobiety w Centrum”. Sandomierz i powiat reprezentuje między innymi prezes sandomierskich Amazonek Grażyna Rękas, z prawej.
Ponad 120 kobiet, mieszkanek różnych stron Polski przyjechało do Sandomierza, by wziąć udział w Akademii Liderek „Kobiety w Centrum”. Sandomierz i powiat reprezentuje między innymi prezes sandomierskich Amazonek Grażyna Rękas, z prawej. Klaudia Tajs
Ponad 120 kobiet, mieszkanek różnych stron Polski przyjechało do Sandomierza, by wziąć udział w Akademii Liderek „Kobiety w Centrum”. Podczas piątkowej inauguracji panie powitali: prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł Władysław Kosiniak Kamysz, były minister pracy i polityki społecznej oraz profesor Marcin Wiącek Rzecznik Praw Obywatelskich, którzy w swoich wypowiedziach koncentrowali się wokół praw kobiet.

W Sandomierzu rozpoczęła się Akademia Liderek „Kobiety w Centrum”

Podczas trzydniowych warsztatów uczestniczki będą miały okazje do rozmów, spotkań, a w szczególności do rozwijania swoich kompetencji liderskich, aktywności w życiu publicznym, równouprawnienia na rynku pracy oraz profilaktyki nowotworowej.

- Uczestniczki akademii to te kobiety, które chcą rozwijać się w dwóch dziedzinach - powiedziała Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, prezes stowarzyszenia „Kobiety w Centrum”.

- Albo w przedsiębiorczości albo działalności społecznej. Kobiet w sferze publicznej mamy coraz więcej. W Polsce jest tyle samo sołtysów co sołtysek, ale wciąż mamy jeszcze do nadrobienia. Te trzy dni w Sandomierzu będą świetną okazją, aby te panie kształciły się z takich umiejętności jak wystąpienia publiczne, kompetencje liderskie, wszystko to co jest potrzebne do kolejnych kroków - dodawała.

Zobaczcie zdjęcia.

Władysław Kosiniak - Kamysz, wystąpił przed uczestniczkami warsztatów jako były minister pracy i polityki społecznej.

- Odpowiadałem za sprawy związane z urlopami rodzicielskimi i opieką nad dziećmi, co się bardzo wiąże z rolą kobiety w życiu rodzinnym i społecznym - mówił. - Udzielam wsparcia dla tej inicjatyw, która jest inicjatywą angażującą kobiety w całej Polsce, dającą szanse szczególnie kobieto z mniejszych miejscowości, na co ja, jako szef Polskiego Stronnictwa Ludowego stawiam nacisk - mówił.

Zdaniem Władysława Kosiniak Kamysza współczesna kobieta powinna żyć w zgodzie z samą sobą. - Nie musi czuć żadnych ograniczeń - dodał. - Jest to łatwe do powiedzenia, trudniejsze do wykonania. Te ograniczenia to zawsze ekonomia, poukładanie sobie tego w rodzinie, ale kobieta ma prawo do tego, żeby realizować siebie zawodowo, rodzinnie, społecznie, w każdym wymiarze. O te prawa trzeba zabiegać i jeżeli o tym będą mówić także mężczyzn, to będzie to silniejsze.

Z kolei profesor Marcin Wiącek mówił o prawach kobiet. - Rzecznik Praw Obywatelskich ma za zadanie ochronę respektowania zakazu dyskryminacji - przyznał prof. Marcin Wiącek. - Zakaz dyskryminacji to również zakaz różnicowania kobiet jak i mężczyzn we wszelkich dziedzinach życia. W sferze życia społecznego, gospodarczego czy też politycznego. W każdej z tych sfer są problemy, które należy rozwiązać, i które należy rozwiązać nie tylko przy udziale organu władzy, ale także organu organizacji społecznych. Dlatego wspieram wszelkie organizacje społeczne, takie jak "Kobiety w Centrum" . Tych praw jest bardzo dużo. To problem luki płacowej, problem przemocy domowej czy zbyt niskiego udziału kobiet w podejmowaniu decyzji zarówno w sferze politycznej, jak również w życiu gospodarczym

Podczas warsztatów i wykładów poruszone zostaną kwestie między innymi równouprawnienia na rynku pracy, profilaktyki zdrowotnej oraz aktywności w życiu publicznym. Ponadto, każda z uczestniczek wybierze ścieżki tematyczne.

Tematy przewodnie to: przedsiębiorczość, polityka oraz działalność społeczna. Każda z uczestniczek Akademii wybiera ścieżki tematyczne, w których chce uczestniczyć. Wykłady dotyczyć będą głównie: równouprawnienia, profilaktyki zdrowotnej i społeczeństwa obywatelskiego.

Misją Akademii jest integracja środowisk kobiecych, wymiana doświadczeń, podnoszenie kwalifikacji, szerzenie dobrych praktyk, rozwój kompetencji liderskich ,wyrównywanie szans i profilaktyka zdrowotna.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „Kobiety w Centrum”. Jednym z partnerów Starostwo Powiatowe w Sandomierzu. Patronat honorowy objęła Komisja Europejska i Rzecznik Praw Obywatelskich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie