Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Sandomierzu zlikwidowano Powiatowy zespół orzekania o stopniu niepełnosprawności. Nikt nie stracił pracy, bo urzędnicy nadal pracują

Klaudia Tajs
Jesteśmy ostatnim powiatem w województwie, gdzie orzecznictwo działało jako odrębna jednostka - przypomniał starosta Marcin Piwnik. - Nawet w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, jest to wydział tego urzędu. Obok Tomasz Huk, przewodniczący rady.
Jesteśmy ostatnim powiatem w województwie, gdzie orzecznictwo działało jako odrębna jednostka - przypomniał starosta Marcin Piwnik. - Nawet w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, jest to wydział tego urzędu. Obok Tomasz Huk, przewodniczący rady. Klaudia Tajs
Zgodę na likwidację Powiatowego zespołu orzekania o stopniu niepełnosprawności dali radni powiatowi na ostatniej sesji. Radni głosując jednocześnie zdecydowali o tym, że zespół w tym samym składzie osobowym, będzie funkcjonował od 1 lipca w strukturach Starostwa Powiatowego w Sandomierzu.

Powiatowy zespół orzekania o stopniu niepełnosprawności w Sandomierzu do tej pory działał jako odrębna jednostka. Wraz likwidacją, jednostka przestanie działać jako odrębna jednostka budżetowa starostwa. O potrzebie wprowadzenia zmian na ostatniej sesji powiatowej mówił starosta Marcin Piwnik. - Jesteśmy ostatnim powiatem w wojewódzkie, gdzie orzecznictwo działało jako odrębna jednostka - przypomniał starosta Piwnik. - Nawet w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, jest to wydział tego urzędu. U nas od pierwszego lipca ta komórka będzie działała w strukturach wydziału organizacyjnego starostwa.

Przejścia w struktury starostwa, jak zapewnił Marcin Piwnik nie odczują pracownicy zespołu. - Wszyscy pracownicy będą zatrudnieni i przeniesieni, nic się nie zmieni oprócz tego, że będą w wewnętrznej strukturze starostwa, nikt pracy nie straci - dodał starosta.

- Dla nas i państwa radnych jest to ważne, bo przyniesie oszczędności, chociażby przez to, że będzie jedna księgowość. Będą to duże ułatwienia w zakresie spraw budżetowych i kadrowych. W starostwie mamy wydział finansowy, mamy kadry. Dla działalności tej jednostki są to tylko plusy, ponieważ i przepływ pieniężny, i inne formalności w tym momencie będą odbywały się w tym momencie bez zgody rady powiatu. To ważne, bo do tej pory rada powiatu musiała się zbierać i dodatkowe pieniądze na ten cel przeznaczać.

Swoje obawy związane z likwidacją zespołu i przyszłością tamtejszych pracowników wyraziła na sesji radna Anna Glibowska, która zabrała głos także jako jako przedstawiciel Związku Zawodowego "NSZZ Solidarność".

- Starosta powiedział, że pracownicy przechodzą jakby na tych samych zasadach - wyjaśniła Anna Glibowska. - Nie ma jakby. Jeżeli przechodzą, to powinno to być napisane w uzasadnieniu uchwały.

Wojciech Dzieciuch, sandomierski wicestarosta zwrócił uwagę, że w ostatnim punkcie uchwały jest napisane, że wszyscy pracownicy likwidowanej jednostki organizacyjnej staną się pracownikami Starostwa Powiatowego w Sandomierzu. - Chcę wyraźnie podkreślić, że nikt nie likwiduje powiatowego zespołu orzekania o stopniu niepełnosprawności - dodał Wojciech Dzieciuch. - Ten zespół będzie nadal działał, ale w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie