Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Starachowicach zakończył się IX Festiwal Nauki. Nie brakowało ciekawych zajęć. Zobacz zdjęcia

Sławomir Sijer
Sławomir Sijer
Uczestnicy Festiwalu Nauki. Więcej na kolejnych zdjęciach
Uczestnicy Festiwalu Nauki. Więcej na kolejnych zdjęciach Archiwum UM Starachowie.
W Starachowicach dobiegł końca IX Festiwal Nauki. Spotkania młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych oraz starachowickich liceów poświęcone były różnym dziedzinom nauk humanistycznych i społecznych. Zobacz zdjęcia.

Starachowicki Festiwal Nauki powrócił do kalendarza najważniejszych wydarzeń edukacyjnych w mieście i powiecie. Po pandemicznej absencji festiwalu edukacyjna inicjatywa wspierająca poznawanie świata i pomoc młodym ludziom w obieraniu właściwego kierunku życiowych wyborów znów przyciąga uczniów starachowickich szkół. Tegoroczne spotkania młodzieży z uznanymi panelistami, pokazy i warsztaty naukowe poświęcone naukom ścisłym i przyrodniczym, a także liczne atrakcje naukowe zachęcające do zainteresowania światem nauki były już 9. edycją tego festiwalu.

Program trzydniowej imprezy został skonstruowany tak, aby każdy uczeń znalazł coś na siebie i poza naukową zabawą mógł zdobyć wiedzę, która w przyszłości pomoże mu w wyborze kierunku swoich studiów.

- Festiwal Nauki realizujemy w ramach projektu „Kierunek Przyszłość” i właśnie taki kierunek obraliście dzisiaj odwiedzając nas w I Liceum. Przed Wami cykl panelów z zakresu: dziennikarstwa, prawa, lingwistyki czy kulturoznawstwa, które poprowadzone przez znakomitych prelegentów z Warszawy, Kielc czy Lublina pozwolą Wam poznać niezwykły świat nauki. Jestem przekonany, że każdy znalazł coś dla siebie i będziecie bogatsi w niezwykłą wiedzę – zapewniał jeden z organizatorów.

Drugi dzień starachowickiego festiwalu poświęcony był różnym dziedzinom nauk humanistycznych i społecznych.
Warsztaty z zakresu dziennikarstwa „Social Media w komunikacji z młodymi” poprowadzili prelegenci z kieleckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego: Daria Malicka, Weronika Sałek oraz Natalia Walkowiak.

Duże zainteresowanie wzbudził również kolejny panel dziennikarski zatytułowany „Korzenie i skrzydła, czyli od Kościuszkowca do Radia 357”, poprowadzony przez Grzegorza Sajóra – starachowiczanina, absolwenta I Liceum, który obecnie jest dziennikarzem Radia 357.

Gospodarzami warsztatów z zakresu prawa byli przedstawiciele Wydziału Prawa i Administracji z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie z przewodniczącą samorządu studenckiego Dominiką Pycką na czele. Goście z Lublina poprowadzili również warsztaty z zakresu kulturoznawstwa: Maciej Cieciora oraz pochodząca z Francji Melusine Magat i urodzona na Sri Lance Kavindi Jayawickreme. Warsztaty z zakresu lingwistyki poprowadzili z kolei reprezentujący Uniwersytet Warszawski absolwent starachowickiej „jedynki” doktor habilitowany Radosław Kucharczyk wraz z doktorem Pawłem Kapturem z Uniwersytetu w Kielcach i Edytą Kaptur - nauczycielką języka francuskiego w I Liceum w Starachowicach.

W warsztatach wzięło udział łącznie ponad 150 uczniów starachowickich szkół podstawowych oraz liceów, którzy już z pewnością nie mogą doczekać się kolejnej jubileuszowej edycji festiwalu.

Zobaczcie zdjęcia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starachowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto